Gratis

ECONOMIST

Arcadia Spitale si Centre Medicale

Candidatul Ideal

Diplomă de licență în contabilitate, finanțe
Experiență relevantă de minim 3 ani în domeniul financiar-contabil
Cunoștințe solide de contabilitate, legislație ︌︍︊︁︋︈︈︁​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎fiscală și reglementări financiare
Capacitatea de a lua decizii informate și de a rezolva problemele în mod eficient
Orientare către rezultate și atenție la detalii
Persoană responsabilă, organizată, proactivă, dinamică, orientată spre îndeplinirea obiectivelor corect, complet și la termenele stabilite

Descrierea jobului

Introduce si verifica extrase de cont
Verifica registrul de casa
Intocmeste zilnic rapoarte catre management cu solduri din banci
Intocmeste ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄si verifica jurnalul de vanzari si cumparari
Inregistreaza estimarea cheltuielilor atunci cand factura nu a sosit
Inregistreaza facturi de la furnizori si estimeaza cheltuiala acolo unde este cazul
Inregistreaza facturi de mijloace fixe, stabileste regimul de amortizare si perioada
Inregistreaza achizitia de obiecte de inventar si darea lor in consum
Verifica notele contabile aferente consumurilor de materiale sanitare, dezinfectanti, medicamente, lenjerie
Inregistreaza si verifica facturi aferente leasingului financiar
Inregistreaza diferentele de curs valutar la final de luna aferente leasingurilor
Verifica lunar inregistrarile contabile efectuate
Urmareste alocarea corecta a veniturilor si cheltuielor pe centre de profit.
Intocmeste declaratiile 112, 100
Verifica corespondenta analiticului cu sinteticul conturilor
Analizeaza balanta contabila si verifica componenta corecte a tuturor soldurilor
Monitorizeaza veniturile si cheltuielile conform procedurilor interne si/sau politicilor contabile
Elaboreaza si implementeaza politicile si procedurile financiar-contabile, asigurand aplicarea unui control intern adecvat si a unei practici financiare sanastoase
Regleaza fisele de parteneri
Participa la inventarul anual
Indosariaza documentele operate si se ocupa de arhivarea acestora

Arcadia Spitale și Centre Medicale este cea mai mare rețea medicală multidisciplinară privată din zona de Nord-Est, fondată pe o structură complexă, în continuă dezvoltare.

Echipa medicală de elită, tehnologia de ultimă generație, mediul confortabil și dotările premium sunt doar o parte dintre motivele pentru care Arcadia Spitale și Centre Medicale este lider de sănătate în regiunea Moldovei.

Maternitate | Spitale | Centre de Imagistică Medicală | Policlinici

www.arcadiamedical.ro

Call Center: 0232 920

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024