Gratis

ECONOMIST

MOVI CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Experienta in platforma WinMentor este obligatorie;
  • Studii medii sau superioare economice;
  • Cunostinte de operare MS Office ︋(Excel, Word);
  • Meticulozitate, acuratete si atentie sporita la detalii;
  • Abilitati bune de comunicare cu colegii si cu celelalte departamente;
  • Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate;
  • Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor;
  • Implicare si spirit de initiativa.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului :
  • Inregistrarea in programul de contabilitate WinMentor a urmatoarelor documente: facturile de achizitie interne ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀si externe, facturile de achizitie intracomunitara, facturile de import si DVI-urile aferente, emiterea notelor de intrare-receptie ;
  • Inregistrarea incasarilor si platilor conform extrasului de cont in lei si valuta;
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli ale angajatilor;
  • Inregistrarea dispozitiilor de plata sau incasare conform deconturilor de cheltuieli;
  • Organizarea inventarierii marfurilor, furnizarea datelor corecte si complete membrilor comisiei de inventariere;
  • Verificarea zilnica a soldurilor din banca;
  • Arhivarea documentelor conform procedurilor interne ale companiei;
  • Intocmirea saptamanala a situatiei facturilor emise si neincasate si a diverselor rapoarte solicitate de superiorul ierarhic;
  • Participarea lunara la inchiderea balantei de verificare prin acordare de suport expertului contabil pentru intocmirea declaratiilor lunare
De ce să lucrați cu noi? Pentru ca aici veti gasi:
  • Mediul de lucru internațional într-o fază de creștere interesantă
  • Pachet atractiv de compensare cu bonus de performanță anual

Societatea Movi Construct a fost infiintata in anul 1994. Domeniul nostru de activitate consta in comercializarea si instalarea sistemelor de climatizare (incalzire si racire), ventilatie cu sau fara aport de aer proaspat, instalatii sanitare si incendiu pentru spatii de birouri, spatii comerciale, hoteluri, locuinte, hale industriale, hale frigorifice si spatii de refrigerare.

Echipamentele de baza comercializate sunt de la producatori de prestigiu din Europa, asigurand totodata un montaj de calitate si service-ul in perioada de garantie si postgarantie.

Echipamentele prezentate si comercializate de societatea noastra, cum ar fi: sisteme de climatizare VRF, centrale de tratare a aerului, centrale termice, chiller-e, ventiloconvectori, aparate de aer conditionat, pompe de cadura, pompe si grupuri de pompare fac parte din clasa de varf a echipamentelor comercializate pe piata europeana.

Am realizat certificarea sistemului de management al calitatii conform standardului ISO 9001:2015 si a sistemului de management de mediu conform standardului ISO 14001:2015, pentru activitatile din domeniul productiei si serviciilor.

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024