Gratis

Economist specializat in domeniul financiar sectorul public

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

NE ASTEPTAM SA DETII:
Experiență relevantă de 3-5 ani în domeniul financiar, intr-o companie din sectorul public, intr-o functie cheie;
Studii superioare – absolvent al unei facultăți cu profil economic (Finanțe/Bănci, Contabilitate, Economie);
Cunoștințe solide financiare, de contabilitate financiară și de gestiune;
Certificarea de Expert Contabil reprezinta un avantaj;
Cunoștințe solide: raportare financiară, bugetare, analiză și interpretare date, planificare financiară, cash-flow, evaluare și gestiune riscuri financiare, finanțare și investiții, conformitate fiscal;
Cunoștințe foarte bune de utilizare softuri de contabilitate;
Abilități avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office, în special Excel;
Spirit analitic, atenție la detalii, rigoare în abordarea sarcinilor, pragmatism, proactivitate, spirit practic și orientare către rezultate;
Capacitate excelentă de concentrare, organizare și planificare, time management eficient;
Abilități excelente de analiză și sinteză, atenție la detalii;
Capacitatea de a lucra independent.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
Analiza performanțelor financiare ale companiei și elaborarea rapoartelor periodice;
Pregătirea și gestionarea bugetelor, analizelor si previziunilor financiare, planurilor de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀investiții;
Monitorizarea, evaluarea, raportarea indicatorilor financiari și a fluxurilor de numerar;
Asigurarea conformității cu reglementările financiare și fiscale în vigoare, declarații fiscale, audituri fiscale;
Participarea la dezvoltarea și implementarea strategiilor financiare;
Gestionarea relațiilor cu autoritatea tutelara;Colaborarea cu alte departamente pentru optimizarea resurselor și a costurilor.
Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 26 Iul. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.