Gratis

Economist Senior

GRAFTON RECRUITMENT

Candidatul Ideal

Experienta de cel putin 7 ani in contabilitate sau controlling; constituie avantaj experienta in domeniul productiei;
Studii superioare de specilitate in domeniul contabil;
Buna cunoastere a legislatiei si reglementarilor aplicabile domeniului de activitate.
Bună cunoaștere a MS Office – Word, Excel
Experienta vasta in SAP ECC, cunoastere SAP FI/CO
Bune abilităţi de comunicare, gândire analitică si proactiva, muncă în echipă, dinamism, capacitate de organizare, atentie la detalii.
Abilitatea de a respecta termenele limita, de a gestiona prioritatea sarcinilor
Cunoasterea limbii engleze

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

Efectueaza raportarea inchiderii catre grup;
Efectueaza operatile financiare de inchidere de luna, trimestru, an, cu respectarea legislatiei ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄in vigoare în conformitate cu IFRS și GAAP local, a politicilor contabile ale companiei si a termenelor impuse de grup;
Genereaza declaratiile lunare cerute de legislatia fiscala;
Efectueaza platile catre furnizori, salariati si alte plati, cu respectarea termelor scadente;
Pregătește datele necesare calcului impozitului pe profit trimestrial;
Gestionează Cash-flow-ul entității, în stransa legatura cu controllerul local;
Coordoneaza procesul anual de audit;
Gestioneaza intocmirea dosarului pentru preturile de transfer;

Beneficii:

Program de lucru full time flexibil si hibrid.
Tichete de masa
Asigurare transport / decontare transport
Cursuri de formare profesionala
Asigurare medicala privata

We believe that what we do, we do well. We are proud of the services we offer, the team we have created and the results we achieve. Every person and project is unique, by offering a flexible and communicative approach we continuously exceed expectations, fulfill our professional goals and deliver.
Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024