Gratis

Economist / Senior accountant

IZOREF REFRACTORY LININGS S.R.L.

Candidatul Ideal

- Absolvent al invatamantului superior economic de specialitate;
- Cunostinte solide de contabilitate, fiscalitate si legislatia muncii;
- Experienta calcul salarial
- Vorbitor a limbii engleze , prezinta un avantaj;
- Cunostinte foarte bune de operare in ERP (SAP), Saga,Word, Excel, Powerpoint;
- Abilitati de comunicare verbala si in scris;
- Vechime de cel putin 2 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;

Descrierea jobului

- Inregistrarea documentelor contabile in soft-ul de contabilitate.
- Plata facturilor si a taxelor
- Intocmirea si inregistrarea situatiilor analitice.
︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁- Verificarea corectitudinii documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate conform legislatiei in vigoare,
- Verificarea jurnalelor de vanzari, jurnalelor de cumparari, registrului de casa, stocuri.
- Calcul salarial si intocmirea statelor de plata
- Operare si evidenta popriri, avansuri salariale
- Transmitere D112 , generare si inregistrare nota contabila
- Participarea la inchiderea de luna, intocmirea de rapoarte.
- Raportari lunare, trimestriale si anuale catre Institutul National de Statistica
- Recuperare sume FNUASS
- Deplasarea la organizatiile statului cand este necesar.
- Se informeaza permanent in legatura cu modificarile legislative care au legatura cu sarcinile de serviciu.

Companie cu activitate în domeniul construcțiilor caută un economist talentat și proactiv pentru a se alătura unei echipe tinere si dinamice.
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 10 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024