Gratis

Economist MAGAZIN BRICK CONSTANTA

FIVE HOLDING

Candidatul Ideal

- Studii superioare
- Experienta intr-un post similar constituie avantaj
- Cunostinte bune de operare PC (Excel, Word);
- Persoana organizata, responsabila;

Descrierea jobului

1. Asigura procesarea si controlul viramentelor internationale prin banca;
2. Actualizeaza si verifica zilnic soldurile în lei si în valuta ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃prin banca;
3. Preia zilnic cursurile valutare si le transmite catre departamentele firmei;
4. Efectueaza platile externe prin electronic banking conform termenelor indicate de superiorul ierarhic;
5. Justifica platile externe la banca;
6. Întocmeste pentru conducerea firmei situatii privind evolutia cursului valutar;
7. Întocmeste rapoarte zilnice privind nivelul lichiditatilor disponibile;
8. Asigura procesarea viramentelor interne în relatia cu tertii si bugetul statului;
9. Efectueaza platile catre furnizorii interni prin banca;
10. Pregateste documentatia necesara pentru obtinerea de scrisori de garantie bancara;
11. Pregateste documentatia pentru deschiderea de conturi bancare;
12. Efectueaza platile catre bugetul de stat pentru impozitele si taxele societatii;
13. Respectarea ordinii si disciplinei ceruta de statutul societatii;

Five Holding S.A. este in topul vanzarilor de profil din judetul Constanta, avand peste 300 de angajati.

Misiunea noastra este de a fi cel mai solid furnizor de materiale de constructii, lider de piata incontestabil, inovativ, aliniat cu interesele clientilor, distribuitorilor, actionarilor si angajatilor, in aceeasi masura.

Ne bazam pe o logistica performanta si pe energia unei echipe de angajati motivati si talentati.
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024