Gratis

Economist Gura Humorului

RIFIL SA

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii superioare în domeniul economic sau financiar
  • Experiență relevantă în domeniul economic și financiar
  • Cunoștințe solide în domeniul analizei financiare și a legislației fiscale
  • Abilități excelente de analiză și sinteză a datelor
  • Abilități avansate de lucru cu instrumentele Microsoft Office, în special Excel
  • Capacitatea de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă
  • Orientare către rezultate și atenție la detalii

Descrierea jobului

Descrierea Poziției:

Căutăm un Economist talentat și dedicat să se alăture echipei noastre din Gura Humorului.

Principalul rol ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂al acestui post este de a oferi asistență în analiza și gestionarea aspectelor financiare și economice ale companiei. Responsabilitățile includ elaborarea și interpretarea rapoartelor financiare, analiza datelor economice, contribuind astfel la luarea deciziilor strategice.

Beneficii:
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Tichete de masă, tichete cadou
  • Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare

RIFIL este primul joint venture public/privat înființat cu un partener occidental nu numai în România, ci în întregul bloc comunist din Europa de Est și a fost înființat la 24 aprilie 1973, cu scopul specific de a crea fire de calitate italiană prin colaborare între guvernul român și cel mai important grup italian de producție de fire.

Înființarea societății mixte italo-române RIFIL, persoană juridică română cu sediul în Săvinești, provincia Neamț, a fost aprobată – împreună cu contractul de societate și statutul societății – prin Decretul Consiliului de Stat al Republicii Socialiste România nr. 252. Certificatul de înregistrare la Ministerul Finanțelor, din 14 mai 1973, și atestă datele universale ale acesteia ca societate istorică, raportând protocolul numărul 1 din registrului comerțului al țării.

Publicat 19 Iul. 2024 Reactualizat 16 Aug. 2024 Expiră 18 Aug. 2024