Gratis

ECONOMIST / CONTABIL

SANEX S.A.

Candidatul Ideal

ECONOMIST / CONTABIL in Cluj - Napoca
In cadrul departamentului Financiar-Contabillitate, cautam coleg/a cu o buna experienta in contabilitatea financiară.

Cerinte:
  • Licentiat/a in domeniul economic ︊- Contabilitate sau Finante
  • Experienta in contabilitate trezoreriei (înregistrarea facturilor de achiziţii, operare extrase de banca, deconturi, inregistrare instrumente de plata)
  • Cunostinte MS Office
  • Atitudine responsabila
  • Gandire analitica
  • Capacitate buna de concentrare intr-un mediu dinamic
  • Rigoare in planificarea activitatii

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale:
  • Inregistreaza in evidenta contabila facturile de achizitii sau prestari servicii emise de terti;
  • Verifica existenta setului complet ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de documente justificative, adica se asigura ca datele din PO-Factura-Receptie corespund, cu diferente valorice in limita tolerantei admise.
  • Inregistreaza in contabilitate documentele privind justificarea avansurilor acordate prin deconturi de cheltuieli si ordine de deplasare
  • Inregistreaza ︁in sistemul ERP incasarile si platile, pe baza extraselor de conturi bancare si a documentelor justificative
  • Verifica registrul incasarilor prin cele doua magazine proprii (numerar si POS) si regularizeaza fisele de client
  • Intocmeste borderourile pentru introducerea in banca spre decontare a instrumentelor de plata si gestioneaza contabilizarea instrumentelor de plata (CEC, BO)
  • Verifica daca documentele justificative prezentate pentru decontarea avansurilor primite respecta cerintele de forma impuse de lege, daca sunt corecte din punct de vedere contabil
  • Inregistreaza corect documentele justificative (facturi, bonuri fiscale) pe centre de cost si incadrarea corecta in linia de buget
  • Arhiveaza documentele financiar-contabile dupa prelucrarea si inregistrarea lor in contabilitate

Beneficii:
  • Tichete de masa – 35 RON
  • Decontare transport
  • Abonament medical
  • Prima de Paste, Craciun si alte evenimente (Ziua Ceramistului)
  • Concediu de odihna suplimentar in functie de vechimea in munca
  • Zi libera cu ocazia zilei de nastere
  • Bonus recomandare colegi noi
  • Program de inductie
  • Program de calificare si training

SANEX S.A. este unicul producător de plăci ceramice din România. De peste jumătate de secol, produsele CESAROM® fabricate pe liniile de producție SANEX S.A. din Cluj-Napoca decorează spații rezidențiale și comerciale din întreaga țară. Din anul 2004, fabrica SANEX S.A. și brandul CESAROM® au fost integrate în portofoliul grupului austriac LASSELSBERGER, unul dintre cei mai mari producători de plăci ceramice din Europa. Îmbinând tehnologia cu experiența în domeniul ceramicii, SANEX S.A. dezvoltă anual sute de produse noi realizate cu măiestrie de ceramiști români.

Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024