Gratis

ECONOMIST / CONTABIL

CLARUS CONT S.R.L.

Candidatul Ideal

ECONOMIST / CONTABIL in Cluj-Napoca
  • Studii superioare finalizate in domeniul financiar-contabil;
  • Experienta minim 1 an pe un post similar;
  • Cunostinte solide de MS Office - obligatoriu Excel;
  • Cunoasterea programului de contabilitate Saga constituie avantaj;
  • Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului
  • Atentie la detalii, initiativa, proactivitate, orientare catre lucrul cu cifre.

Descrierea jobului

  • Gestionarea unui portofoliu de clienti din domenii diverse,
  • Preluarea si inregistrarea contabila a documentelor primare de la client,
  • Verificarea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄corectitudinii inregistrarilor efectuate (personal sau de catre alti colegi)
  • Verificarea corelatiilor intre conturi
  • Verificarea corelatiilor intre datele din contabilitate si evidentele operative
  • Informarea clientului cu privire la eventualele neconcordante, deficiente de intocmire, documente lipsa, documente de intocmit, documente de transmis suplimentar
  • Pregatirea si transmiterea declaratiilor fiscale, conform vectorului fiscal al fiecarui client, in termenele legale
  • Intocmirea de rapoarte si situatii interne pentru Manager, la solicitarea acestuia, cu respectarea termenelor stabilite

Suntem o societate de expertiza contabila, o echipa entuziasta, dinamica si integra care identificam si cream solutiile potrivite fiecarui client. Dezvoltam relatii bazate pe integritate, responsabilitate si onestitate, valori care ne definesc ca indivizi si companie.
Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024