Gratis

ECONOMIST/ CONTABIL

AUTOGARA METROPOLI SRL

Candidatul Ideal

  • Licenţă studii economice,
  • Experiență minimă de 5 ani în domeniul contabil,
  • Cunoștințe solide de contabilitate și fiscalitate,
  • Cunoștinte avansate de utilizare a instrumentelor software MS Office (Excel, Word),
  • Persoană independentă, responsabilă, atentă la detalii, orientată spre obţinerea de rezultate,
  • Capacitatea de a comunica eficient și de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

Întocmește evidența contabilă sintetică și analitică, prin înregistrarea în contabilitate a documentelor:
  • Achiziții interne și importuri;
  • Trezorerie, casă, bancă, ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈deconturi lei,
  • Facturi servicii, leasing, diverese;
Verifică facturile de la furnizori în conformitate cu regulile interne,
Verifică inchiderile lunare și intocmește reconcilieri de conturi,
Verifică lunar jurnalele de vânzări și de cumpărări cu facturile și fișele de cont conform perioadei fiscale,
Verifică fișele de plătitor, obține certificate de atestare fiscală,
Pregătește trimestrial documentele și informațiile necesare desfășurării auditului,
Se asigură că informația obținută în urma analizelor este corectă, completă și oportună,
Se preocupă continuu pentru pregatirea și dezvoltarea profesionala.

Beneficii
- Lucru într-o echipă tânără și dinamică;
- Pachet salarial atractiv;
- Tichete de masă;
- Abonament medical;
- Decontare transport.

Metropoli Energy este o divizie profesionistă în aria distribuției de carburant și gaze, activăm pe piață de 15 ani alături de o echipă tânără, energică și dornică de lucru. Tindem mereu spre performanțe noi de aceea avem nevoie de tine în echipa noastră. Dacă ești gata să lucrezi alături de noi te rugăm să atașezi CV-ul tău, iar noi vom lua legătura cu tine.
Publicat 27 Mai 2024 Reactualizat 27 Mai 2024 Expiră 26 Iun. 2024