Gratis

Dispecer Transport

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Dona. Cargo, companie specializata in transportul produselor farmaceutice, cauta coleg care sa se alature echipei noastre tinere & dinamice.

Criterii de eligibilitate:
  • Experienta in coordonarea transporturilor de marfa mai mari de 3.5 t cu temperatura controlata
  • Experienta in transportul de produse farmaceutice reprezinta un avantaj
  • Persoana organizata, ordonata, atenta la detalii, cu o buna capacitate de planificare si coordonare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Monitorizeaza activitatea soferilor, a camioanelor (proprii sau ale altor transportatori) si managementul documentelor necesare activitatii de transport.
  • Administreaza ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁si mentine legatura cu alte departamente privind transportul (loc incarcare / descarcare, tipul marfii, etc.) si conducatorii auto.
  • Urmareste incadrarea in indicatorii logistici stabiliti prin politica companiei (timp, consumurile de carburanti, kilometri) si se asigura ca sunt atinse obiectivele.
  • Monitorizeaza costurile, rutele si timpii de condus fiind obligat sa cunoasca in orice moment pozitia si programul masinilor pe care le coordoneaza si sa cunoasca, in orice moment, situatia soferilor din compartimentele pe care le gestioneaza
  • Stabileste traseele optime de deplasare si monitorizeaza evolutia curselor, avand obligatia sa comunice soferilor rutele pe care sunt autorizati sa circule in executarea comenzii de transport; coordoneaza soferii in vederea efectuarii curselor in timpul cel mai scurt timp si cu cheltuieli minime.
  • Verifica, inainte de transmiterea comenzii de transport catre sofer, conditiile necesare efectuarii cursei in deplina legalitate si conformitate.
  • Respecta pe deplin legislația în vigoare si acorda o atenție deosebită timpului de lucru si de odihna reglementat prin lege pentru soferii pe care-i coordoneaza.
  • Urmareste, pana la finalizare, documentele de transport pentru fiecare cursa.
  • Intocmeste rapoarte de activitate pe fiecare masina/comanda de transport in parte.

Beneficii:

  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Salariul de incadrare atractiv
  • Tichete de masa
  • Asigurare de sanatate privata
  • Bonus in functie de performanta individuala
  • Instruiri, team-building

DONA. Cargo SRL face parte din grupul de firme DONA, alături de SIEPCOFAR SA și DONA Marketing Grup SRL, DONA. Logistica SA si Sanvero Healthcare SRL, beneficiind deplin de expertiza de top în distribuţie farmaceutică existentă în cadrul grupului.

Vizând permanent îmbunătățirea proceselor si eficientizarea livrarilor la punctele de lucru ale Clientilor, portofoliul de servicii acoperă si se incadreaza in cerintele Ghidului de buna practica in distibutia de medicamente.

Dona Cargo continuă să se dezvolte și să optimizeze procesele conform nevoilor Clientilor si partenerilor nostri.

DONA. Cargo SRL susține si dezvoltă parteneriate bazate pe profesionalism, transparență și încredere cu Clientii si partenerii săi, în deplin acord cu propriile sale valori.

Publicat 2 Aug. 2024 Reactualizat 1 Sept. 2024 Expiră 1 Sept. 2024