Gratis

Dispecer Transport

HELLMANN WORLDWIDE LOGISTICS CEP S.R.L.

Candidatul Ideal

Dispecer transport in Ciorogarla, jud Ilfov.
Orar de lucru in ture, inclusiv noaptea, luni-vineri; de 1-2ori/luna si sambata

Cerinte:
  • Cunostinte Microsoft Office, Operare Excel nivel mediu;
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • Experienta in domeniu este un avantaj.
  • Personalitate energica, eficienta si dinamica;
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Capacitatea de lucru in echipa si de solutionare a situatiilor neprevazute;
  • Initiativa si abilitati de invatare;

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Gestioneaza e-mailuri/apeluri telefonice din partea clientilor si subcontractorilor;
  • Monitorizeaza si gestioneaza subcontractorii, masinile, soferii;
  • Preia comenzile de la clienti;
  • Aloca expeditiile catre rutele de distributie;
  • Intocmeste si transmite actele necesare livrarii;
  • Urmareste statusul ︁expedierilor in aplicatia de urmarire si le actualizeaza in sistem;
  • Completeaza si trimite rapoarte specifice postului;
  • Colaboreaza cu celalalte departamente ale companiei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile speciale ale clientilor;
  • Asigura generarea si actualizarea in timp a codurilor UIT pentru RO E-transport;

Beneficii:
  • Sunt platite aditional toate orele de noapte, orele suplimentare, zilele lucrate sambata sau de sarbatori, dupa caz;
  • Abonament premium de servicii medicale;
  • Bonuri de masa (40 RON/zi) si ocazional tichete cadou;
  • Bonus in functie de performante;
  • Decont combustibil;
  • Se asigura training si suport la locul de munca;
  • Mediu de lucru placut, intr-o companie solida, cu peste 12000 de angajati la nivel global.

HELLMANN WORLDWIDE LOGISTICS CEP SRL, membra a grupului Hellmann Worldwide Logistics, infiintata in 1871 in Germania ce activeaza pe intregul mapamond, in transporturi aerirene, maritime si terestre.
Divizia Hellmann WWL CEP specializata pe curierat de noapte, are misiunea de a-si deservi clientii in cel mai scurt timp si intr-un mod transparent si profesional.
Publicat 23 Iul. 2024 Reactualizat 20 Aug. 2024 Expiră 22 Aug. 2024