Gratis

Dispecer transport (van 3,5 ton) cu sau fara experienta

Intermarc SRL

Candidatul Ideal

-Studii superioare finalizate
-Sa cunoasca bine limba engleza si/sau germana (foarte important)
-Operare PC - email , Excel
-Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor
-Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut

Descrierea jobului

-Folosirea TimoCom (burselor de transport)
-Alegerea curselor potrivite pentru masini , negociere preturilor si preluarea comenzilor de la clienti
-Planificarea ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁comenzilor de transport
-Gruparea optima a comenzilor primite de la clienti / zone/ camioane astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen ) si totodata incadrarea costului in buget
Identificarea solutiilor optime de transport
-Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii
-Mentinerea relatiei cu clientii
-Mentinerea relatiei cu furnizorii/subcontractorii

Companie de transport si logistica cu sedii in Romania si Marea Britanie.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 28 Aug. 2024 Expiră 27 Sept. 2024