Gratis

Dispecer Transport - International

A+G TRANSPORT INTERNATIONAL

Candidatul Ideal

Abilități de comunicare: Abilități excelente de comunicare, atât verbală, cât și scrisă. Capacitatea de a colabora eficient cu echipa și clienții.
Organizare și atenție la detalii: Gestionarea eficientă a sarcinilor multiple și prioritizarea acestora.
Rezistență la stres: Capacitatea de a lua decizii rapide și corecte sub presiune.
Cunoașterea legislației de transport: Înțelegere solidă a reglementărilor din industria transporturilor.
Abilități de negociere: Negociere eficientă cu transportatorii și furnizorii.
Limbi străine: Engleză - nivel avansat; Germană - nivel mediu (avantaj).
Alte abilități: Utilizare avansată a Microsoft Excel și alte instrumente tehnologice relevante.
Experiență în transport: Experiență anterioară în industria transporturilor este un plus.

Descrierea jobului

Coordonarea activității șoferilor: Supravegherea activității șoferilor alocați.
Gestionarea comenzilor: Preluarea și executarea comenzilor de transport de la clienți, urmărirea comenzilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀de la emitere până la finalizare.
Eficientizarea transportului: Găsirea soluțiilor optime pentru eficientizarea procesului de transport.
Verificarea documentației: Verificarea documentelor relevante (comenzi, CMR, contracte).
Dezvoltarea relațiilor comerciale: Contactarea potențialilor clienți și prezentarea serviciilor firmei; dezvoltarea relațiilor cu transportatorii.
Identificarea furnizorilor: Alegerea furnizorilor de servicii de transport.
Raportarea: Raportarea activității către conducerea firmei.

A + G Transport International SRL este o companie olandeză cu peste 25 de ani experiență în domeniul transportului internațional de marfă.
Cu o prezență solidă în România din 2016, construim la Oradea o nouă divizie a companiei.
Activitățile din punctul de lucru din Oradea includ planificarea și dispecerarea transporturilor, managementul șoferilor și administrarea flotei.
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024