Gratis

Dispecer Transport / Casa Expeditii

TRITON NEXT INSURANCE S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Persoana dinamica, cu abilitati de comunicare si spirit de echipa;
Persoană organizată, ordonată, atentă la detalii, responsabilă;
Bune capacitati ︅︇︂︉︇︊︆︋​︆︉︁︊​︁︁︎️​︋︀︆︌​︍︊︇︋︆︎︆︃︌︎︊︊dе coordonare si organizare;
Inițiativă și orientare către rezolvarea problemelor;
Limba engleză scris si vorbit la nivel mediu/avansat (franceza/germana/spaniola/italiana constituie un avantaj);
Cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Outlook;
Studii superioare incepute/finalizate;
Experienta intr-o activitate similara constituie un avantaj;
Cunoștințe generale specifice pieței transporturilor și a legislației constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatea flotei alocate;
Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de standardele ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁firmei;
︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂Sa optimizeze costurile legate de transport;
Urmаrirеa indеаproаpе а reаlizarii transporturilor si intocmirea actelor;
Negociaza preturile cu transportatorii/clientii;
Ofera consultanta transportatorilor/clientilor oferindu-le solutii optime;
Customer support - ofera alternative clientului si statusuri referitoare la transport;
Preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;
Intocmeste diferite rapoarte aferente departamentului de transporturi.

Suntem o companie de transport in judetul Buzau in cautarea unui dispecer transport pentru a se alatura echipei noastre.
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024