Gratis

Dispecer Încărcări Camioane

Euro Team GB Spedition

Candidatul Ideal

Euro Team Gb Spedition S.R.L. își extinde echipa și caută un Dispecer Încărcări Camioane cu experiență în domeniul transporturilor.

Cerințe:
  • Limba engleză la nivel mediu;
  • Experiență de minim un an într-o poziție similară în domeniul transporturilor;
  • Cunoștințe privind programele de lucru ale șoferilor;
  • Cunoștințe de legislație rutieră;Certificări adiționale în domeniul transporturilor constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Încărcarea optimă și creativă a camioanelor, folosind clienții din portofoliul companiei și bursele de transport, astfel încât să ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃asigure profitabilitatea maximă a fiecărui camion;
  • Gestionarea flotei proprii de camioane, asigurând alocarea eficientă a acestora;
  • Monitorizarea și optimizarea rutelor zilnice;
  • Coordonarea și comunicarea zilnică cu șoferii pentru a asigura respectarea programelor de lucru și a normelor de siguranță.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Mediu de lucru stabil și dinamic;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Prime de sarbatori

Dacă ai experiență în dispecerat și ești o persoană organizată și responsabilă, te așteptăm să aplici și să te alături echipei noastre!

🚚Suntem o companie cu capital exclusiv românesc, având în spate o experiență de peste 7 ani în oferirea de servicii și soluții sigure și eficiente, care să respecte cele mai înalte standarde și valori de integritate, calitate și consecvență în transportul rutier internațional de marfă.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024