Gratis

Dispecer / Expeditor Marfa - Jucu de Mijloc

SC CLIFORD SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Persoana serioasa, meticuloasa, responsabila si dinamica,
  • Buna capacitate de organizare si planificare,
  • Bune abilitati de comunicare si spirit de echipa,
  • Putere de decizie si asumarea responsabilitatilor,
  • Bune cunostinte de utilizare a calculatorului,
  • Orientarea spre rezultate,
  • Capacitate de adaptare in conditii de stres,
  • Experienta in domeniul transportului de marfa,
  • Cunoasterea legislatiei din domeniul transporturilor.

Descrierea jobului

Descrierea si Responsabilitatile postului:
  • Prospectarea pietei
  • Suplimentarea portofoliului de clienti
  • Organizarea si coordonarea activitatii ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de transport zilnice
  • Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora in timp real
  • Transmiterea catre soferi a detaliilor legate de transport
  • Monitorizarea permanenta a pozitiei autovehiculelor
  • Mentinerea permanenta a contactului cu soferii, pentru buna derulare a intreg procesului de transport
  • Mentinerea legaturii cu clientii (primirea, monitorizarea si finalizarea comenzilor)
  • Introducerea comenzilor in bazele de date ale companiei
  • Asigurarea fluxului de documente in vederea procesarii acestora de catre departamentul contabil
Beneficiile oferite:
  • Contract individual de munca
  • Pachet salarial motivant
  • Telefon de serviciu
  • Bonusuri de performanta
  • Asigurare de sanatate
  • Prime de sarbatori
  • Team Building-uri

Suntem o companie dinamica, formata dintr-un colectiv tanar, motivat si determinat spre a obtine rezultate cat mai bune, insa nu ne dam inapoi de la distractie. Ne aflam intr-o continua transformare si adaptare pe nevoile clientilor nostri, dorindu-ne sa oferim de fiecare data o experienta personalizata.
Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 23 Nov. 2024