Gratis

Dispecer / Coordonator Transport International

SC BLUE RIVER 78 SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Coordonator Transport International dedicat și organizat, care să se alăture echipei noastre și să gestioneze eficient procesele de transport internațional de mărfuri. Dacă ești o persoană dinamică, cu abilități excelente de coordonare și orientată către rezultate, te invităm să aplici!

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Planificarea și organizarea transporturilor internaționale de mărfuri (rutier)
Coordonarea și monitorizarea fluxului de transport pentru a asigura ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈livrarea la timp
Negocierea și gestionarea relațiilor cu furnizorii de servicii de transport și partenerii externi
Monitorizarea conformității documentelor de transport și a normelor internaționale
Optimizarea costurilor și resurselor pentru transporturile de marfă
Gestionarea incidentelor și problemelor apărute pe parcursul transportului

Cerințe:

Experiență anterioară de minim 2-3 ani în coordonarea transporturilor internaționale
Cunoștințe solide în legislația internațională de transport și logistică
Abilități excelente de comunicare și negociere
Cunoștințe avansate de limba engleză (scris și vorbit); alte limbi străine reprezintă un avantaj
Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona mai multe sarcini simultan
Cunoștințe în utilizarea programelor specifice de gestionare a transporturilor și logisticii

Oferim:

Oportunități de dezvoltare profesională și training continuu
Un mediu de lucru dinamic și prietenos
Beneficii suplimentare

Te așteptăm în echipa noastră!

Compania noastră se definește prin angajamentul față de oameni și dezvoltarea lor profesională. Credem cu tărie că investiția în echipă este cheia succesului pe termen lung, motiv pentru care punem accent pe formarea și creșterea fiecărui angajat. Cu un parc auto de peste 150 de camioane moderne, oferim servicii de transport de calitate atât pe plan local, cât și internațional, în Comunitatea Europeană.

De 24 de ani, activăm cu profesionalism pe piața transporturilor, ghidați de lozinca noastră: "We move our partners' business", care reflectă dorința noastră de a contribui la succesul și creșterea afacerilor partenerilor noștri.

Te invităm să ni te alături și să faci parte dintr-o echipă tânără, abilă și plină de entuziasm, unde atmosfera de lucru este dinamică și prietenoasă. Așteptăm cu nerăbdare să ne cunoaștem și să construim împreună viitorul!
Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024