Gratis

Dispecer - Aeroport Otopeni

S.C. UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.

Candidatul Ideal

• Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare
• Experiența anterioară pe un post similar constituie avantaj.
• Studii tehnice de specialitate (curenti slabi; stingere /detectie incendiu,instalatii electrice)
• Cunoștințe de operare PC: MS Office, Internet
• Rapiditate operare PC
• Abilități de comunicare
• Capacitate de învatare rapidă
• Abilități de lucru cu clientul (promptitudine, amabilitate, ascultare activă)
• Responsabilitate și seriozitate
• Disponibilitate de lucru in ture: 12/24, 12/48

Descrierea jobului

• Monitorizează permanent sistemul BMS din locatia clientului si intervine operativ pentru inlaturarea / remedierea defectiunilor aparute
• Verifică funcționarea ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄tuturor echipamentelor ce sunt in supraveghere directa
• Raspunde prompt și la obiect tuturor solicitarilor ajunse în Dispecerat
• Urmărește cu atenție sistemul BMS, sesizând imediat șeful ierarhic cat si responsabilul de dispozitiv în cazul în care observă nereguli sau incidente de orice natură (tehnice, de securitate, etc.)
• Adoptă un limbaj politicos la orice solicitare
• Răspunde prompt și eficient la apelurile telefonice primite
• Crează rapoarte de interventie
• Păstrează ordinea și curatenia în dispecerat
• Adoptă un comportament respectuos și politicos cu șefii ierarhici și colegii de serviciu
• Pastrează confidențialitatea informațiilor existente în societate și nu se angajează în acte de natura concurenței neloiale.Pastrează secretul activității de serviciu.

Beneficii:
- tichete de masã;
- abonament de servicii medicale;
- asigurare de viaţã şi de sãnãtate;
- beneficiile oferite de ordonanţa 114 -construcţii.

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024