Gratis

Director Zonal Asigurari Agricole

GELIAS BROKER DE ASIGURARE

Candidatul Ideal

  • Persoana independenta financiar, cu cunostiinte in domeniile asigurari si agricultura
  • Persoana cu rezultate foarte bune in vanzari in domeniul agribusiness
  • Persoana cu un portofoliu stabil de fermieri in activitatea sa
  • Disponibilitati de deplasare in zonele agricole / viticole
  • Fire dinamica si optimista, care sa stie sa castige, dar si sa piarda
  • Persoana cu experienta in vanzari, abilitati de comunicare si relationare
  • Bun cunoscator al fermierilor din zona de actiune
  • Orientare catre obiective si rezultate pe termen mediu si lung

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Prospectarea pietei pentru identificarea clientilor potentiali – fermieri cu suprafete intre 300 - 5000 ha,
  • Efectuarea de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄vizite de vanzare, organizarea prezentarilor de produse catre grupuri de fermieri
  • Gestiune si dezvoltare portofoliu de client din randul fermierilor

Beneficii:
  • Venituri garantate din intermedierea de asigurari specifice domeniului agricol (pentru ca recrutarea se va face doar din randul celor care intrunesc cerintele candidatului ideal);
  • Oportunitatea unor castiguri financiare mult mai mari decat media celor care lucreaza in Agribusiness (primele de asigurare sunt subventionate cu 70%, inclusiv riscul de seceta);
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, cu potential financiar ridicat, cu investitii majore;
  • Oportunitatea de face parte dintr-o echipa lider in domeniu si de a dobandi in scurt timp abilitatile unui specialist in domeniul asigurarilor Agricole (piata sufera de un deficit major pe acest segment);
  • Oportunitatea de avea un job cu activitate sezoniera, care presupune atat venituri consistente, cat si timp liber pentru a te bucura de rezultatele realizate.

Gelias Broker de Asigurare este recunoscuta in Romania ca o companie specializata in servicii de consultanta in asigurari dedicate fermierilor – asigurari agricole si asigurari de patrimoniu specifice fermelor agricole. Suntem brokerul nr. 1 in Romania in asigurari Agricole de seceta, de 9 ani de cand se asigura acest risc.

Am pus accent exact pe ceea ce am considerat ca este deficitar in mediul nostru de actiune – prezentarea comparativa a produselor de asigurari specifice fermierilor intr-un mod complet, corect si pe intelesul celor carora ne adresam. In plus, am fost alaturi de fermieri atunci cand au avut nevoie si ne-am pus toata expertiza la dispozitia acestora pentru a ne respecta cuvantul. Toate acestea ne-au adus succes!

Suntem in asteptarea celor care au incredere ca vor reusi in acest domeniu!

George RADU – Director Gelias Broker de Asigurare

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024