Gratis

Director Vanzari

S.C. CONCEPT BEAUTY DISTRIBUTION S.R.L.

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii medii/ superioare.
- Experienta pe un post similar (obligatoriu).
- Experienta in domeniul saloanelor de infrumusetare (avantaj).
- Cunostinte avansate de management al vanzarilor si al echipelor de vanzari.
- Abilitati de comunicare si relationare.
- Abilitati de planificare, organizare si coordonare.
- Persoana energica, pozitiva, cu spirit de initiativa si abilitati de lider.
- Atitudine proactiva.
- Permis de conducere cat. B.
- Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu, intern si extern.
- Operare PC la nivel avansat (Word, Excel, Internet, Email).
- Orientat spre atingerea obiectivelor.

Descrierea jobului

Locatia Jobului: Transilvania.

Descrierea postului:

- Este responsabil de gestionarea echipei de agenti de vanzari.
- Mentine si faciliteaza ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈relatia dintre echipa de vanzari si celelalte departamente (financiar, marketing, educatie, logistic etc).
- Propune, urmareste si analizeaza indicatorii calitativi si cantitativi de vanzari.
- Realizeaza rapoarte ale stadiului realizarii obiectivelor.
- Propune strategii pentru implementarea locala a planului national de vanzari.
- Stabileste obiectivele de vanzare.
- Ofera constant feedback echipei, creaza contexte de invatare si sustine echipa sa isi mentina directia potrivita.
- Se ocupa de recrutarea agentilor de vanzari de pe zona (cand este nevoie).
- Ofera suport in realizarea proceselor de negociere si vanzare.
- Prospecteaza activ piata de infrumusetare pentru a identifica si fructifica oportunitatile comerciale si de dezvoltare.

Beneficii:
- Salariu atractiv si bonus direct legat de performanta si de dorinta de implicare in dezvoltarea companiei.
- Program sustinut de dezvoltare si educatie.
- Masina de serviciu / smartphone /laptop.
- Abonament de asigurare servicii medicale private. (Regina Maria)

Cu o activitate de peste 15 ani, Concept Beauty Distribution este unul dintre cei mai importanti distribuitori de produse cosmetice profesionale si dotari pentru saloanele de infrumusetare.

Avand in portofoliu branduri precum Alfaparf Milano Professional, Kemon, Kezy, Avanthair, sau Sibel, compania noastra acopera toate nevoile unui salon de infrumusetare.

Va asteptam in echipa noastra tanara pentru o cariera frumoasa intr-un domeniu minunat.

www.conceptbeauty.ro

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 21 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024