Gratis

Director Operational -Transport Rutier Marfa

CLM TRANS SRL

Candidatul Ideal

  • Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
  • Experienta dovedita in coordonarea de echipe;
  • Cunostinte temeinice ale domeniului de transport rutier de marfuri ;
  • Aptitudini bune de comunicare, planificare si negociere;
  • Capacitatea de a lucra in echipa, rezistenta la stres ;
  • Disponibilitate telefonica dupa orele de program;
  • Cunoasterea limbii engleze si/sau franceze scris si vorbit este o conditie obligatorie;
  • Permis de conducere categ. C, C-E, E constituie un plus.
  • Licenta de Manager de Transport emisa de ARR , constitue un plus;

Descrierea jobului

  • Activitatea se desfasoara de la sediul din Galati;
  • Organizeaza si administreaza activitatea de transport marfa pentru cele aproximativ 100 ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de camioane; ︁︀​︂︃︃
  • Coordoneaza in mod activ echipa de dispeceri urmarind atingerea targetelor de performanta si respectarea procedurilor de lucru;
  • Este responsabil de buna gestionare a contractelor si a relatiilor cu clientii companiei;
  • Se implica activ in soluționarea problemelor apărute in cadrul departamentului;
  • Raspunde de utilizarea cu maxim de eficienta a capacitatilor de incarcare a mijloacelor de transport , de reducerea consumurilor specifice ( carburanti, lubrifianti, piese de schimb );
  • Intocmeste instructiuni de lucru specifice activitatii de transport in conformitate cu legislatia in viguare ;
  • Analizeaza si vizeaza documentele ce fac obiectul de activitate al departamentului si sunt specifice acestuia;

CLM TRANS este una din cele mai mari companii de transport marfa in cisterne alimentare din tara.

Fondata in 2008 detine in acest moment peste 100 de camioane, DAF, Mercedes si MAN.

Va invitam sa aflati mai multe despre noi accesand www.clmtrans.com
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024