Gratis

DIRECTOR MAGAZIN - INTERSPORT TIMISOARA

INTERSPORT ROMANIA

Candidatul Ideal

Pentru echipa INTERSPORT Timisoara recrutam un lider energic care sa ocupe functia de DIRECTOR MAGAZIN.

Cerinte:

Studii superioare finalizate
Experienta relevanta in vanzari, intr-o pozitie similara
Experienta in coordonarea echipelor si confirmarea capacitatii de a conduce eficient intr-un mediu de lucru bazat pe colaborare
Capacitate de a stabili si atinge obiective de vanzari si profit, cu abilitatea de a prioritiza sarcinile si a delega cand este necesar
Abilitati de interrelationare si comunicare excelente, capabile sa dezvolte si sa mentina relatii de lucru eficiente cu clienti interni si externi
Capacitate de a gestiona multiple prioritati intr-un mediu dinamic si provocator

Descrierea jobului

Conduce, motiveaza si coordoneaza activitatea intregului personal din cadrul magazinului;
Organizeaza si supervizeaza activitatile din magazin (aprovizionarea cu marfa, depozitarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄marfii, merchandising, receptie, vanzare, raportare etc.) in concordanta cu politicile si procedurile interne Intersport, precum si cele setate de catre management;
Raspunde de buna functionare a magazinului din punct de vedere administrativ, tine legatura cu conducerea galeriei comerciale, cu sediul firmei si cu autoritatile statului;
Gestioneaza toate activitatile cu caracter economic din cadrul magazinului (facturi, discount-uri, registru de casa, predare bani etc) in concondanta cu procedurile specifice Departamentului Financiar si cu prevederile legislatiei in vigoare;
Este responsabil de urmarirea contractelor cu furnizorii magazinelor (initiere contracte, semnare conform procedurilor interne, gestionare contracte si plati);
Se ocupa de organizarea, instruirea si conducerea echipei, astfel încât să mgazinul sa isi realizeze obiectivele lunare si anuale;
Este responsabil de realizare targetului lunar de vanzari si respectarea bugetului de vanzari si cheltuieli care i-a fost alocat;
Este responsabil ca intreaga activitate a magazinului sa fie in acord cu legislatia si cu toate procedurile interne (inclusiv Protectia Muncii si PSI).

INTERSPORT ROMANIA este o companie subsidiara Grupului Fourlis si este administrata local de catre SC GENCO TRADE SRL.

Cu peste 5500 de magazine in 44 de tari, INTERSPORT detine pozitia de lider pe piata de retail de articole si echipamente sportive.

Primul magazin a fost deschis in Piata Unirii, in Bucuresti, pe 11 Mai 2004 si a fost primul magazin de o asemenea marime si concept care s-a deschis in Romania.
In prezent, sunt 36 de magazine INTERSPORT in Romania – opt in Bucuresti (Mall Vitan, Centrul comercial Baneasa Shopping City, Grand Arena Mall Berceni, AFI Palace Cotroceni, Promenada Mall, Mega Mall, Park Lake, Sun Plaza), doua magazine in Constanta (Centrul comercial TOM si MARITIMO Shopping Center), doua magazine in Iasi (Iulius Mall si Palas Mall), doua magazine in Ploiesti (Afi Palace si Shopping City), doua magazine in Timisoara (Iulius Mall si Shopping City), 2 magazine in Brasov (Centrul Comercial Carrefour si AFI Brasov), 2 magazine in Pitesti (Supernova si Arges Mall) si cate unul in: Bacau, Baia Mare, Buzau, Cluj, Craiova, Focsani, Galati, Piatra Neamt, Oradea, Ramnicu Valcea, Satu Mare, Sibiu (Prima Shopping Center), Suceava, Targu Mures, Targoviste si Voluntari (Lemon Park).

Misiunea INTERSPORT este de a ne asigura ca oamenii gasesc in magazinele noastre un adevarat expert in sporturi locale.
ADN-ul nostru: the beating heart of sport se bazeaza pe entuziasmul sportiv si mai ales pe prezenta locala.
Oriunde inima sportului este vie si bate, acolo ne veti gasi. Indiferent daca vorbim despre cel mai indepartat cartier al orasului sau cele mai nou aparute comunitati sportive din mediul online.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024