Gratis

DIRECTOR GENERAL IFN

FIDUCIAR CAPITAL IFN SA

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare al unei facultati cu profil economic;
  • Experienta minimum 1 an într-o funcţie de conducere deţinută în cadrul unei instituţii de credit sau al unei alte instituţii financiare supuse supravegherii Băncii Naţionale a României
  • Experienţă practică de minimum 2 ani în domeniul creditării
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel – in special)
  • Cunostinte solide despre produse si servicii bancare
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare cu clientii societatii,
  • Foarte bune cunostinte solide despre produse si servicii bancare si IFN
  • Persoana serioasa, dinamica, responsabila, punctuala, cu spirit de echipa;
  • Abilitati de analiza si sinteza, cu capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate;

Descrierea jobului

  • Aproba dosarele de credit, in baza solicitarilor primite, cu respectarea reglementarilor legale in vigoare, a documentelor normative interne si ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀a competentelor interne de aprobare /avizare;
  • Supervizeaza conditiile de eligibilitate ale clientilor
  • Organizеazа, indruma, conducе, controlеaza si rаspundе dе dеsfasurarеа in mod eficiеnt a аctivitаtii compаniei in conformitаtе cu dispozitiilе legаle in vigoare;
  • Stabileste obiectivele de dezvoltare a societatii, in concordanta cu strategia elaborata de Consiliul de Administratie al IFN;
  • Asigura dezvoltarea comercială, prin identificarea de noi canale de distribuție, îmbunătățirea eficienței proceselor, verificarii eligibilitatii clientilor etc;
  • Reprezinta compania in relatia cu tertii (BNR, autoritati, banci, auditori etc);

Beneficii:
  • Salariu motivant
  • Card de carburant
  • Mediu de lucru placut
  • Abonament Regina Maria
  • Prime crăciun, 8 martie, paste

Prioritatea noastra este acordarea de finantari clientilor care au acces limitat la serviciile financiare, datorita profilului indicatorilor din situatiile lor contabile sau din oricare alte considerente. Incercam sa venim in sprijinul fiecarui client cu o solutie de finantare adecvata si personalizata dupa nevoile sale.
Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024