Gratis

Director Financiar

Maria Foodnova Holding S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Minim 5 ani experiență într-o poziție similară, de preferat în industria cărnii sau în sectoare conexe.
  • Cunoștințe solide în contabilitate, fiscalitate și gestionarea fluxurilor financiare, aplicabile în industria alimentară.
  • Abilități puternice de analiză și planificare financiară, inclusiv gestionarea bugetelor, prognoze financiare și monitorizarea performanței financiare.
  • Experiență în implementarea și optimizarea sistemelor de raportare financiară.
  • Abilități excelente de leadership și capacitatea de a coordona echipele de contabilitate și finanțe.
  • Capacitate de a lua decizii strategice, bazate pe date financiare, și de a contribui la dezvoltarea pe termen lung a companiei.

Descrierea jobului

Coordonează toate activitățile financiare ale companiei, asigurându-se că sunt respectate standardele și reglementările contabile și fiscale.
Elaborează și monitorizează ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄bugetele anuale și planurile financiare pe termen lung.
Analizează performanțele financiare și propune măsuri de optimizare a costurilor și maximizare a profitului.
Supraveghează procesele de înregistrare contabilă și raportare financiară, asigurând corectitudinea datelor și respectarea termenelor limită.
Colaborează cu echipele de management pentru a dezvolta strategii financiare care să susțină obiectivele de creștere ale companiei.
Gestionează relațiile cu băncile, auditorii și alți parteneri financiari.
Oferă suport decizional pe baza rapoartelor financiare și a prognozelor, contribuind la eficientizarea operațiunilor companiei.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv, corelat cu experiența și responsabilitățile poziției.
  • Bonusuri de performanță în funcție de rezultatele financiare ale companiei.
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a contribui direct la succesul unei companii de top din industria cărnii.

FABRICA DE PROCESARE, AMBALARE SI LIVRARE A CARNII REFRIGERATE SI CONGELATE.

Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 10 Oct. 2024