Gratis

Director economic

PROFESIONAL LEASING

Candidatul Ideal

– Studii superioare în economie, finanțe, contabilitate sau domenii conexe;
– Experiență de minimum 5 ani într-un rol similar (experiența în imobiliare constituie un avantaj);
– Cunoștințe avansate de contabilitate, analiză financiară și raportare;
– Familiaritate cu legislația fiscală și regulamentele contabile din România;
– Abilități excelente de leadership, planificare și organizare;
– Experiență în utilizarea programelor de contabilitate și a pachetului Microsoft Office;
– Certificare CECCAR

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

– Coordonarea departamentului financiar-contabil al companiei;
– Elaborarea și gestionarea bugetelor anuale, planurilor financiare și strategiilor ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀economice;
– Monitorizarea cash flow-ului, optimizarea costurilor și maximizarea profitabilității;
– Supervizarea întocmirii și prezentării rapoartelor financiare către management;
– Asigurarea conformității cu legislația fiscală și cu reglementările contabile în vigoare;
– Gestionarea relațiilor cu instituțiile financiare, băncile, auditorii și autoritățile fiscale;
– Identificarea oportunităților de investiție și minimizarea riscurilor financiare;
– Coordonarea echipei financiare și oferirea de suport în activitatea operațională.

Beneficii:

– Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare;
– Mediu de lucru stabil, într-o companie în plină dezvoltare;
– Posibilități de avansare și dezvoltare profesională;
– Oportunitatea de a contribui activ la creșterea companiei.

Fiald Imobiliare – Construim viitorul împreună!

Fiald Imobiliare, cu sediul central în Bacău, este o companie de referință pe piața imobiliară, specializată în dezvoltarea proiectelor rezidențiale și comerciale. Căutăm un Director Economic cu experiență, care să joace un rol cheie în gestionarea și optimizarea activităților financiare ale companiei.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024