Gratis

Digital Marketing Manager

Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în Marketing, Comunicare sau un domeniu similar (experiența relevantă poate înlocui studiile);
  • Experiență de minim 3 ani ︈︄︉︎︊︈︆︂​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎într-un rol similar - experiența anterioară în zona de PR este un plus;
  • Capacitate de organizare și colaborare cu furnizori de marketing;
  • Cunoștințe tehnice solide în zona de media buying (pentru monitorizarea activității furnizorilor);
  • Capacitatea de a interpreta datele și de a transforma cunoștințele în acțiuni concrete;
  • Abilități de leadership și gestionare a timpului pentru coordonarea proiectelor;
  • Gândire creativă pentru dezvoltarea de conținut digital inovator (creare de materiale video și foto);
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală.

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing digital pentru promovarea clinicii;
  • Contribuirea la dezvoltarea canalelor offline: TV, materiale de promovare ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄în clinică, etc;
  • Coordonează activitatea furnizorilor: site, creare materiale foto/video, agenție de media buying, emisiuni TV, etc;
  • Monitorizarea și analizarea performanței campaniilor digitale (se asigură că site-ul și paginile de social media sunt actualizate pentru a contribui la o comunicare unitară către publicul țintă);
  • Administrarea prezenței brandului pe platformele de social media, monitorizarea continuă a performanțelor și ajustarea campaniilor pe baza datelor colectate;
  • Identificarea tendințelor din industrie și oportunităților de creștere (propune proiecte care îmbunătățesc experiența pacienților în mediul online dar și când sunt prezenți în clinică);
  • Raportarea rezultatelor și propunerea de îmbunătățiri continue;
  • Coordonează activitatea a 2 persoane din departamentul de marketing.
CE OFERIM:
  • Tichete de masa
  • Bonus de performanta
  • Decontare transport
  • Tichete de vacanta
  • Reduceri servicii stomatologice

Dental Excellence detine unele dintre cele mai moderne cabinete stomatologice din Bucuresti, reunite intr-un Centru de Implantologie si Estetica Dentara si ofera fiecarui pacient servicii stomatologice personalizate, de inalta calitate, precum si un sprijin pe termen lung pentru pastrarea sanatatii dentare si mentinerea unui zambet de invidiat.

Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024