Gratis

Digital Marketing Manager

Progress Consulting SA

Candidatul Ideal

Experiență, calificări, cunoștințe și abilități :
  • Studii superioare finalizate cu diplomă de licență;
  • Minimum 3 ani experiență în digital marketing performance, în special pe eficientizarea investiției și performanței campaniilor de marketing digital;
  • Experiență în utilizarea testelor A/B pentru optimizarea diferitelor elemente ale campaniilor digitale cu scopul de a maximiza performanța;
  • Experiență în utilizarea platformelor de analiză, pentru a monitoriza și evalua performanța campaniilor digitale și a comportamentului utilizatorilor;
  • Cunoașterea platformelor de publicitate online precum Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads, Tik-Tok etc.;
  • Cunoașterea tehnicilor și instrumentelor de analiză și optimizare a performanței de marketing digital în mod special în ceea ce privește CPM/ CPV, CPC, CTR, CR, CPL și, respectiv, costul pe conversie;
  • Cunoștințe solide de comunicare în mediul digital și bună cunoaștere a canalelor de comunicare digitală, a parametrilor și standardelor de funcționare ale acestora, precum și a indicatorilor de performanță aferenți;
  • Competențe în optimizarea pentru motoarele de căutare (SEM: SEO/CPC) a websiteului, pentru a îmbunătăți clasarea în motoarele de căutare și de a gestiona campaniile plătite pentru a genera trafic și lead-uri;
  • Bune abilități de prioritizare;
  • Orientare către client și către rezultate;

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Vei colecta și analiza date din diverse surse, platformele de publicitate online și instrumentele de analiză specializate;
  • Pe ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄baza datelor colectate vei dezvolta rapoarte și prezentări detaliate care să furnizeze concluzii și recomandări pentru echipa de marketing;
  • Vei colabora cu echipa de marketing și vei oferi, către aceasta, recomandări de schimbare/ propuneri de îmbunătățire în funcție de datele analizate;
  • Vei coordona și analiza testele A/B pentru a evalua și optimiza elementele cheie ale campaniilor, cum ar fi conținutul și designul paginilor de destinație;
  • Vei analiza activitățile de marketing ale concurenților in zona de performance marketing pentru a identifica oportunități sau amenințări;
  • Vei dezvolta planuri lunare detaliate pentru optimizarea inițiativelor de comunicare în marketing, paginilor de produse, servicii/ soluții, precum și a asseturilor digitale, urmărind punerea acestora în practică, urmărind indicatorii cheie de performanță, cum ar fi ratele de clic (CTR), costul pe clic (CPC) precum si costul pe lead (CPL), precum și ratele-cheie de conversie (CR);
  • Vei dezvolta segmentări precise ale publicului țintă și vei oferi recomandări de audiente pentru o mai bună targetare a campaniilor;
  • Vei monitoriza și gestiona bugetele pentru campanii, vei urmări cheltuielile și vei evalua ROI-ului (Return on Investment);
  • Vei testa funcționalitățile digitale ale asseturilor companiei și vei oferi feedback de consolidare/ validare;
  • Vei elabora documente de cerințe specifice pentru dezvoltarea funcționalităților digitale în asseturile deținute;
  • Vei căuta și propune noi tehnologii de optimizare a soluțiilor actuale de comunicare digitală, pentru a le face viabile pentru viitor, aplicând standardele interne și cele mai bune practici de piață;
  • Vei respecta regulile manualului de brand și vei asigura buna punere în practică a acestuia.
Beneficii:
  • Salariu 8.000 lei net;
  • Tichete de masă pentru fiecare zi lucrată în valoare de 40 lei/ tichet; 800 lei net;
  • Contract individual de muncă pe o perioadă nedeterminată în cadrul companiei noastre;
  • Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie stabilă și cu potențial;

Progress Consulting SA activează în piața locală din 1998 și este parte a unui grup de firme cu capital exclusiv românesc.
Compania a investit într-o fabrică de produse pentru îngrijire personală, detergenți, șervețele umede, parfumuri și dezinfectanți, aceasta urmând să intre în regim de producție industrială din trimestrul 4/2024. Fabrica este situată în localitatea Lazu, parc industrial Constanța Business Park.
Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024