Gratis

Digital Marketer

FLAMINGO INDUSTRY S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

Finesse Agency își mărește echipa!

Marketer Digital
Echipa Finesse Agency este în căutarea unei persoane inovatoare și organizate, cu un portofoliu în marketing-ul digital. Rolul principal al acestui post este de a realiza campanii online pentru clienții agenției. Candidatul ideal trebuie să fie comunicativ, persuasiv și orientat către atingerea obiectivelor, deschis pentru o colaborare de tip B2B (pe baza unui SRL/PFA; nu este obligatoriu să fie deja înființat).︁︇

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Definește și monitorizează indicatorii de performanță (KPIs) ai campaniilor de marketing digital;
- Gestionează e-shop-uri, propune și implementează ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀campanii pentru consumatori;
- Dezvoltă și implementează strategii de optimizare a performanțelor campaniilor online (campanii SEO/SEM, email marketing, social media, etc.);
- Raportează performanța campaniilor de marketing digital și evaluează în raport cu obiectivele (ROI, KPIs);
- Identifică tendințele și statisticile și optimizează cheltuielile și performanța pe baza statisticilor;
- Găsește & propune idei noi și creative privind strategiile de creștere;
- Elaborează planuri de acțiune (strategia de marketing), acolo unde este cazul;
- Contribuie la previzionarea bugetului de marketing pentru activitate și îl gestionează;
- Colaborează cu echipa și cu clienții;

Cerințe:
- Experiență relevantă de minimum un an în Marketing și în proicte digitale/ Digital Marketing;
- Capacitatea de interpretare a datelor, extragerea concluziilor din analizele realizate, identificarea soluțiilor optime, urmărirea punerii lor în aplicare și monitorizarea rezultatelor;
- Bune abilități de organizare şi coordonare de proiecte multiple și finalizarea acestora respectând deadline-urile agreate;
- Capabilitatea de a-și desfășura activitatea într-un grad înalt de autonomie și decizie; - Abilități bune de comunicare și relaționare interpersonală;
- Proactivitate, atitudine pozitivă, persuasiune, creativitate și simț estetic.

Ce oferim:

- Training și suport pentru dezvoltarea profesională;
- Un mediu de lucru dinamic și motivant, unde veniturile sunt proporționale cu dedicarea;
- Șansa de a interacționa cu clienți din diferite industrii și domenii;
- Oportunități de dezvoltare profesională și de formare continuă;
- Venituri competitive, bonusuri pentru performanță;
- Opțiunea de a munci hibrid (la birou și remote);

Finesse Agency este o agenție de marketing și web design din Cluj-Napoca, specializată în crearea de frumos și în implementarea de strategii inovatoare. Suntem o echipă pasionată, concentrată pe livrarea de produse online memorabile. În misiunea noastră de a oferi servicii de cea mai înaltă calitate clienților noștri, căutăm oameni talentați și creativi care să se alăture echipei.

Publicat 8 Sept. 2024 Reactualizat 8 Sept. 2024 Expiră 15 Sept. 2024