Gratis

Digital Intern @UniCredit Bank

UniCredit Bank
4 poziții

Descrierea jobului

Banking-ul e smart, e challenging, e digital!

Învățarea nu se oprește odată cu finalizarea programelor de studiu universitare, ci ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁continuă la job. Iar teoria și practica se îmbină perfect în programele de internship pe care UniCredit ți le-a pregătit.

Vei avea acces direct la o experiență bancară autentică, într-una dintre băncile de top din România și din Europa, alături de cei mai buni profesioniști în domeniu. Și oricât de mare ți s-ar părea pasul de la școală la job, te ajutăm să-l faci cu încredere prin programele noastre de internship, prin care ne propunem să dezvoltăm viitorii bacheri ai României.

DE CE SĂ APLICI
  • Vei avea acces direct la o experiență digitală bancară într-una dintre băncile de top din România și din Europa
  • Vei face parte dintr-o echipă dinamică, orientată către performanță și mereu atentă la nevoile clienților și ale colegilor
  • Vei pune în practică teoria din facultate, dar cel mai mult vei învăța teoria desprinsă din practica bancară
  • Programul este plătit, astfel că vei fi răsplătit pentru munca și contribuția ta, pe toată durata acestuia
  • În funcție de performanța ta, la finalul programului poți primi o ofertă de angajare
  • Vei avea program de lucru flexibil, pentru a-ți continua studiile, și beneficiezi și de zile de concediu
  • Programul se desfășoară în sediul central din București, în sistem hibrid

ACTIVITATEA TA ZILNICĂ
În funcție de rolul pentru care candidezi,
  • Te vei familiariza cu soluții de integrare arhitecturală între sistemele informatice ale Băncii, ale Grupului și ale altor furnizori externi, experienta in SAS reprezinta avantaj [Architecture Developer Intern]
  • Vei fi contributor la dezvoltarea cadrului intern de raportare IT, vei oferi suport pentru proiectarea ,
    implementarea și testarea soluțiilor de raportare cu scopul de a eficientiza procesele și de a îmbunătăți colaborarea între părțile interesate [Intern Resources & Portfolio Planner]
  • Gestionați ciclul de viață al tuturor întreruperilor neplanificate, defecțiunilor și reducerilor de calitate ale serviciilor IT furnizate [Intern User administration and Service Management Officer]
  • Vei rula și investiga rapoarte din punct de vedere calitate date Vei participa la analiza cauzelor care au determinat erorile aparute, in colaborare cu Data Owners, Data Stewards si IT. Vei oferisprijin la prioritizarea situatiilor de Data Quality conform criteriilor formalizate[Intern Data Office]
VEZI DACĂ TE POTRIVEȘTI
Education & Technical skills: Acest program este pentru tine, dacă ești student(ă) în an terminal/ai absolvit recent un program de licență sau master cu profil tehnic (Informatică, Matematică, Telecomunicații, Electronică sau Automatică). Activitățile academice extracurriculare constituie un avantaj, dar cel mai mult ne interesează:
  • Să fii pasionat(ă) de IT în general, iar în particular de cel puțin una dintre ariile tehnice: Java, Linux sau Unix, SQL, MS Windows Servers, MS Office (MS Wordm MS Excel, MS PowerPoint)
  • Să ai curiozitate și să gândești “out of the box”
  • Să te exprimi bine în limba engleză (verbal și scris)

Integritatea, asumarea și grija pentru cei din jur sunt valorile UniCredit și asta ne dorim să vedem și la tine.

UniCredit Bank este parte a Grupului UniCredit. În România, UniCredit Bank este una dintre principalele instituții financiare, oferind servicii și produse de înaltă calitate pentru toate categoriile de clienți. În luna aprilie 2024, banca avea o rețea națională de 142 de sucursale și peste 3.000 de angajați.

UniCredit Bank România este angajator recunoscut internațional pentru excelență în managementul oamenilor și pentru orientarea sa către performanță, în toate ariile de activitate. Pe plan extern, dorim să fim considerați o companie în care oamenii pot avea încredere. Intern, dorim ca angajații noștri să se poată identifica cu valorile companiei, și, împreună, să contribuim la crearea unui mediu de lucru remarcabil.

Învățarea este o experiență ce se desfășoară pe parcursul întregii noastre vieți, fiind esențială pentru dezvoltarea personală și profesională. La UniCredit Bank oferim angajaților oportunități și instrumente de învățare diverse în vederea dezvoltării carierei, ținând cont de nevoile fiecăruia. Astfel, ne angajăm în activități și proiecte pentru a încuraja conduitele ce respectă modelul nostru de valori și pentru a crea o atmosfera de transparență, având ca scop dezvoltarea profesională a colegilor și evaluarea corectă a performanțelor lor.

Te așteptăm în echipa noastră!

Publicat 11 Iul. 2024 Reactualizat 8 Aug. 2024 Expiră 10 Aug. 2024