Gratis

Devizier

Simtel Team S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul construcțiilor sau o disciplina similara;
  • Experiență anterioară în devizierat în cadrul proiectelor de construcții;
  • Experienta in domeniul sistemului de licitatii publice constituie un avantaj;
  • Cunoștințe solide de legislație și standarde în construcții;
  • Cunoștințe software tip Deviz;
  • Abilități excelente de analiză și calcul;
  • Lucreaza foarte bine in cadrul unei echipe, dar si in mod independent;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită stabilite.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Analizarea documentatiei de atribuire a proiectelor in vederea intocmirii propunerii tehnice si financiare;
- Stabilirea detaliilor tehnice cu ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀privire la realizarea lucrarilor subcontractate, necesare pentru elaborarea ofertei economice;
- Verificarea si corelarea specificatiilor tehnice ale proiectului cu date primite din documentatia pusa la dispozitie de client in vederea ofertarii (listele de cantitati si planse, planuri de amplasament, schite etc.)
- Elaborarea ofertelor financiare;
- Identificarea eventualelor omisiuni, erori si neconcordante intre caietul de sarcini/ studiul de fezabilitate si documentatia de atribuire, intre partea scrisa, partea desenata si/ sau listele de cantitati de lucrari pe categorii de lucrari impreuna cu colectivul de ofertare;
- Monitorizarea ofertelor transmise, participand activ in procesul de negociere (atat comercial, cat si tehnic) cu potentialii clienti, respectand atat procesele, cat si pocedurile interne de lucru;
- Colaboararea cu departamentele din toata organizatia in vederea asigurarii functionarii proceselor end-to-end;
- Implicarea activa în realizarea ofertelor pentru licitații;
- Intocmirea atașamentelor si situatiilor pentru lucrarile lunare executate si sustinerea lor in fata beneficiarului;
- Verificarea solicitarilor de lucrari lunare de la subantreprenori, corelarea lor cu informatiile primite din șantier;
- Participarea la intocmirea ofertelor financiare si a documentatiei pentru participarea la licitatii;
- Analizarea caietelor de sarcini in vederea solicitarii de clarificari (daca este cazul);
- Analizarea proiectului si concordonta acestuia cu listele de cantitati;
- Intocmirea graficelor de executie, intocmirea diverselor oferte de pret, mentinerea corespondentei cu beneficiarii si proiectantii investitiilor in vederea rezolvarii problemelor de ordin tehnic.

Beneficii acordate:
Financiar:
- pachet salarial atractiv;
- prime ocazionale;
- buget lunar intr-o platforma de beneficii cunoscuta (tichete de masa, tichete culturale, tichete de vacanta etc)
- abonament medical la o clinica privata.

Conditii de lucru:
- telefon mobil, laptop;
- livrare bisaptamanala de fructe proaspete la birou;
- Wellbeing: masaj saptamanal la birou pentru coloana vertebrala, contractat cu firma de specialitate, pentru a ajuta la mentinerea unei posturi corecte;
- zile libere suplimentare la Concediul de odihna in functie de vechimea in companie;
- oportunitati de dezvoltare intr-un domeniu dinamic;
- traininguri de specialitate/ dezvoltare personala.

Grupul SIMTEL este unul dintre jucatorii importanti in energie regenerabila, automatizari industriale și telecomunicatii. Lider in Romania in constructia si mentenanta centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizari, devenind cel mai bun integrator Telekom din Romania in 2016.

Din 2021, Simtel este o companie romaneasca de inginerie și tehnologie, listata pe piata AeRO a Bursei de Valori Bucuresti si lider de piata in constructia si mentenanța centralelor electrice fotovoltaice.

Din august 2023, actiunile Simtel au fost incluse in indexul MSCI Frontier Markets Small Cap și MSCI Romania Small index Cap. Grupul Simtel ofera companiilor un ecosistem complet si integrat, incepand cu consultanta, autorizare, constructie, mentenanta, operare, masurare, control si furnizare de energie.

Curajosi prin inginerie si tehnologie, realizam lucruri unice, exceland in energie regenerabila, telecom, platforme software si roboți autonomi, pentru a aduce solutii inovatoare si durabile, intr-o lume in continua schimbare.

La SIMTEL credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, in inovatie, dar si in autenticitate si performanta, valori care ne definesc ca si echipa.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 21 Iul. 2024