Gratis

Demand & Planning Specialist (Specialist achizitii)

NOVASERVIS FERRO GROUP

Candidatul Ideal

Compania Ferro angajeaza Demand & Planning Specialist (Specialist achizitii) in Buftea, Str. Sperantei, Nr. 101, Judetul Ilfov (Eli Park 3). Jobul va fi in regim hibrid, persoana care aplica este necesar sa aiba domiciliul in Bucuresti, Ploiesti sau jud. Ilfov.

Pentru noi, candidatul care s-ar potrivi cel mai bine pentru acest post trebuie sa aiba urmatoarele atu-uri:
  • Studii superioare in domeniul tehnic/ economic finalizate;
  • Minim 2 ani experinta pe un post similar sau conex;
  • Cunoasterea produselor de sanitare - instalatii – constituie avantaj;
  • Abilitati excelente de comunicare, organizare si planificare;
  • Capacitate de a invata rapid si adaptabilitate; Atentie la detalii, implicare, asumarea responsabilitatilor si proactivitate;
  • Abilitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita;
  • Abilitatea de a lucra independent si in echipa;
  • Experienta anterioara de operare intr-un sistem tip ERP – constituie un avantaj;
  • Cunostinte operare MS Office (Excel avansat);
  • Cunostinte de limba Engleza avansat.

Descrierea jobului

Daca vrei sa vii la noi, vei avea urmatoarele responsabilitati:
  • Centralizarea, analizarea si optimizarea previziunilor de vanzari furnizate de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁celelalte departamente;
  • Monitorizarea nivelurilor de stoc cantitativ/ valoric pentru gama de produse comercializate;
  • Optimizarea nivelurilor de stoc pentru produse pe baza previziunilor de vanzari si a termenelor de livrare;
  • Lansarea corecta a comenzilor si urmarirea derularii lor pana la livrare;
  • Organizarea retururilor si a stornarile catre furnizori;
  • Solicitarea si obtinerea de la furnizori a specificatiilor tehnice, a declaratiilor de conformitate pentru bunurile si serviciile achizitionate precum si a oricaror alte documente necesare societatii;
  • Monitorizarea respectarii conditiilor contractuale cu furnizorii, precum si a fluxului de documente (oferte, comenzi, livrari);
  • Intocmirea de rapoarte privind achizitiile saptamanale/ lunare conform comenzilor lansate/ livrate.

Beneficiile pe care noi ti le oferim sunt urmatoarele:
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala intr-o companie de renume;
  • Pachet salarial format din salariu fix + bonusuri de performanta;
  • Laptop, telefon mobil;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala privata.

Grupul Ferro este unul dintre cei mai importanti producatori si distribuitori de baterii, accesorii de baie, robineti si fitinguri din Europa centrala si de est. Respectul fata de clienti si integritatea sunt valorile de baza ale companiei. Ne dorim persoane ambitioase si motivate cu care sa cladim impreuna succesul companiei pe piata din Romania.

Publicat 18 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 18 Oct. 2024