Gratis

Data Analyst-Power Business Intelligence /Consultant SQL

EIFFEL GROUP SRL

Candidatul Ideal

Cerințe
►Cunoștințe solide a limbajului de programare pentru stocarea și procesarea informațiilor (SQL)
►Abilități excelente de analiză și interpretare a datelor.
►Experiență în integrarea datelor din surse multiple.
►Capacitatea de a comunica eficient cu departamentele ;
►Atenție la detalii și orientare către rezultate ;
♦Cunoscator al limbii engleze la nivel avansat ;

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

►Crearea, dezvoltarea și întreținerea rapoartelor și dashboard-urilor în Power BI.
►Analiza și interpretarea datelor pentru a furniza ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈informații esențiale către echipele de decizie.
►Colaborarea departamentele pentru a înțelege cerințele de raportare și a dezvolta soluții personalizate.
►Optimizarea și automatizarea proceselor de raportare existente.
►Asigurarea acurateței și integrității datelor din rapoartele livrate.
►Identificarea și analiza tendințelor și tiparelor în date pentru a furniza recomandări strategice.
► Asigurarea calității datelor și a performanței rapoartelor.

Beneficii :
-Salariu motivant;
-Asigurare medicala la clinici private ;
- Asigurare de viata;
-Spatiu de lucru confortabil, cu dotari tehnice pentru o activitate eficienta;
-Oportunitate de dezvoltare profesionala prin participarea la proiecte complexe și variate;
-Acces la formare si dezvoltare profesionala;

Eiffel Group SRL, este o societate comerciala, parte a grupului elvețian Red Diamond Holding, fond de investiții cu capital privat, avand ca obiect de activitate dezvoltarea imobiliara pe segmentul premium, in Cluj-Napoca, precum si plasarea de capital in diverse investiții conexe din sectorul de real estate.

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024