Gratis

Customer Support Agent cu limba Engleza si un post cu Rusa

CLAIM EXPERT SERVICES SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Avem vacante 4 posturi din care 3 posturi pentru vorbitori de limba engleza la nivel conversational si 1 post ce necesita vorbitor de limba rusa- scris si vorbit.
Studii medii/superioare finalizate
Cunostinte de limba Rusa obligatoriu (scris si vorbit)
Cunostinte de limba Engleza la nivel conversational
Bune abilitati de comunicare si usurinta in exprimare
Bune cunostinte de operare calculator (MS Office)
Capacitate de invatare si adaptare la situatii imprevizibile
Persoana dinamica si empatica
Atentie la detalii
Experienta pe un post similar constituie un avantaj

Descrierea jobului

Preia apelurile telefonice privind instiintarile/avizarile de dauna din partea clientilor companiei
Verifica validitatea politei/politelor de asigurare a/ale clientilor si colecteaza ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁informatiile referitoare la data si ora accidentului, daunele produse, participantii, imprejurarile acestuia
Completeaza in aplicatie avizarea de dauna cu informatiile esentiale oferite de client telefonic si raspunde pe e-mail solicitarilor clientilor, introducand in baza de date informatii despre client si eveniment;
Instiinteaza clientul cu privire la continuarea procedurii, a pasilor ce urmeaza a fi parcursi in vederea expertizei si lichidarii daunei
Transfera apelurile destinate altor departamente/persoane conform procedurilor specifice
Ne dorim sa fim un angajator atractiv si sa oferim un pachet de beneficii extins, precum si diverse oportunitati de dezvoltare.
Promovam increderea, bazata pe valorile, traditia si stabilitatea noastra
Oferim un mediu de lucru placut si punem accent pe munca in echipa
Pachetul de remunerare este compatibil cu piata
Asigurare medicala privata
Bonusuri in functie de performanta
Contract pe perioada nedeterminata

Claim Expert Services S.R.L. face parte din Vienna Insurance Group, unul dintre cei mai mari asiguratori din Austria si din Centrul si Estul Europei.

Compania ofera servicii pe piata asigurarilor din Romania inca din 2009 - anul in care aceasta si-a inceput activitatea specializata in constatarea si evaluarea daunelor auto.

Claim Expert Services S.R.L. se bucura de o continua dezvoltare si imbunatatire a calitatii serviciilor privind avizarea dosarelor de dauna si inspectia tehnica a vehiculelor asigurate pentru doua companii romanesti ale grupului VIG: Asirom si Omniasig.

Punem la dispozitia clientilor nostri, de mai bine de 7 ani, un portofoliu extins de servicii pe segmentul asigurarilor auto si asigurarilor generale.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024