Gratis

Customer Service Specialist

PM - INTERNATIONAL NUTRITIE SI COSMETICA S.R.L.

Candidatul Ideal

Diplomă de liceu sau echivalentă.
Ideal, experiență profesională în domeniul serviciilor pentru clienți
O bună cunoaștere a programelor MS-Office
Excelentă exprimare verbală și scrisă în limba română, cu o bună cunoaștere a limbii engleze.
Încrezător în relațiile cu diferite culturi (competență interculturală)
Flexibil, de încredere, capacitate de a lucra cu/intr-o echipă.
Atenție la detalii și bune abilități de gestionare a timpului.

Descrierea jobului

Răspunderea și interacțiunea cu partenerii de vânzări și clienții în mod personal, precum și prin telefon și e-mail.
Procesarea comenzilor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂în software-ul nostru intern.
Asigurarea satisfacției clienților și furnizarea de asistență profesională clienților în conformitate cu politicile companiei.
Menținerea unei atitudini pozitive, empatice și profesionale față de clienți, în timp ce ascultați activ preocupările acestora.
Colaborarea cu principalele părți interesate și echipe pentru a rămâne la curent cu noutățile privind produsele, serviciile și politicile.
Cooperarea strânsă cu vânzările, marketingul și distribuția.
Asistarea la inventarierea lunară.
Lucrul independent pentru a prelua, împacheta și expedia comenzi de la birou.
Încărcarea și descărcarea produselor pe sau din vehiculele de livrare etc.
Rămâneți la curent cu toate evenimentele și promoțiile pentru a transmite informațiile în mod corespunzător partenerilor de echipă și clienților.
Asigurarea unui proces CRM (Customer Relationship Management) fără probleme prin menținerea înregistrărilor privind interacțiunile cu clienții, tranzacțiile, comentariile și reclamațiile, recunoașterea și soluționarea reclamațiilor acestora, prelucrarea comenzilor, formularelor, cererilor și solicitărilor.
Asistarea directorului general cu diverse proiecte, rapoarte.
Extragerea și pregătirea produselor pentru expediere, asigurându-se că numărul și tipul exact de produse sunt încărcate și expediate.
Asistență și participare la unele dintre evenimentele noastre interesante.
Urmărirea și coordonarea recepționării, depozitării și livrării la timp a bunurilor și materialelor.

PM-International este cea mai mare companie de distribuție cu amănuntul din Europa în domeniul sănătății, fitness-ului și frumuseții. În prezent, ocupăm locul 6 în topul DSN al celor mai mari 100 de companii din lume! Timp de peste 30 de ani am stabilit cele mai înalte standarde pentru dezvoltarea, producția și distribuția de produse premium și creștem în fiecare zi!

PM-International se axează pe performanța de top, aducând creativitate și știință de ultimă oră cu o singură viziune în minte: să atingă poziția de lider de piață în distribuția de produse de înaltă calitate pentru sănătate, fitness și frumusețe la nivel mondial. Îi ajutăm pe oameni să aibă un stil de viață mai bun, mai sănătos și în formă.

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024