Gratis

Curieri pentru Amazon Germania oras Trier 54311

ANNA BEST S.R.L.
40 poziții

Candidatul Ideal

  • Abilitati de navigare si orientare , folosire telefonul GPS (google maps)
  • Atentie la condus , responsabil, educat.
  • Vorbirea limbii germane nu este necesara, dar reprezinta un avantaj
  • Respectarea tuturor reglementarilor de siguranta la locul de munca

Descrierea jobului

Companie: Rahmani GmbH

Locuri disponibile Orasul : Trier, Drosselstraße 1, 54311 Trierweiler, Germania

Salarizare incepand : 2200-2750€ net ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂( in functie de performantele dumneavoastra, si in functie de clasa de impozitare )

Descriere:
  • Coletele sunt sortate înainte de încărcarea in vehicul pe un carucior in saci special de Amazon (toata procedura dureaza aproximativ 12 minute)
  • Dispozitiv mobil(GPS).
  • Calcul eficient al traseului de catre parteneri.
  • Se poate oferi avans dupa o sapt/doua de munca.(in cazul in care fondurile sunt insuficiente).
  • Program de munca: 8-9h/zi, program de lucru de la 10:00-19:00 , 11:20-20:20 aproximativ.
  • Se semneaza contract (semnarea contractului se face in doua exemplare , unul ramane la firma unul la dvs. contractul este direct cu angajatorul German, este firma nemteasca)
  • Se fac 5 zile de școlarizare (2 zile scolarizare in depozitul Amazon , 3 zile pe traseu, in dreapta cu un sofer român pentru a invata modul de lucru. Scolarizarea este platita 493€
  • Nu este nevoie de experienta dar este un avantaj.
  • Vorbitorii de limba engleza sau germana au un avantaj major , dar sunt acceptati si persoanele care nu cunosc limba.

Acte necesare: permis de conducere cat.B, carte de identitate.

Beneficii:
  • Oferim asigurare de sanatate (AOK , sau oricare alta firma doriti dumneavoastra)
  • Plata sigura si punctuala (pe fiecare 15 a lunii).
  • Se ofera bonusuri de performanta , salarizarea poate creste in functie de performatele dumneavoastra
  • Plata corecta ( se ofera fluturas de salariu la fiecare salarizare).
  • Suntem direct angajatori.
  • Oferim Cazare(contra cost 350Euro)
  • Transportul la locul de munca este asigurat .

Va asteptam cu mare drag in echipa Rahmani GmbH !

Compania Rahmani GmbH , este o companie colaboratoare cu Amazon Logistik in Germania.

Cu o experienta in domeniu de peste 8 ani , avem peste 50 de angajati stabili , cu 2 depozite in orasele Trier (langa granita cu Luxemburg ) si Frankfurt.
Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024