Gratis

Corporate Marketing Specialist

Regina Maria

Descrierea jobului

Ca Mental Health Brand Executive la Regina Maria, vei oferi suport Brand Managerului de Mental Health in dezvoltarea de proiecte ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁noi si existente, cu rol in implementarea si asigurarea executiei corecte a activitatilor de marketing astfel incat sa fie intalnite obiectivele de brand awareness si vanzari. In acelasi timp vei oferi suport echipelor de vanzari cu materiale de comunicare potrivite pentru a sustine obiectivele de business.

Te invitam sa te alaturi echipei noastre daca:

  • Esti pasionat/a de Mental Health si wellbeing;
  • Ai minim 3 ani de experienta in marketing, digital marketing sau PR;
  • Esti organizat/a si cu atentie la detalii;
  • Ai spirit de echipa, dar poti lucra si autonom;
  • Ai o buna intelegere a notiunilor de digital marketing (SEO, LP, lead generation etc);
  • Ai capacitate de analiza in evaluarea informatiilor, bune capacitati de comunicare scrisa, precum si abilitati grafice pentru a crea prezentari vizual atractive (cunostinte avansate în utilizarea instrumentelor software pentru crearea de prezentari, precum PowerPoint sau Canva);
  • Ai o atitudine orientata spre gasirea de solutii, esti proactiv/a, dinamic/a si fidel/a angajamentelor pe care ti le iei;
  • Ai bune cunostinte de limba engleza;
  • Ai bune abilitati de project management si budget management;
  • Studiile superioare in Marketing reprezinta un avantaj, la fel si experienta anterioara de lucru intr-o agentie de marketing digital sau cunostinte de editare grafica.

Cum este la noi in echipa?

  • Poti sa cresti si sa inveti, ne place sa oferim oamenilor din echipa traininguri si experiente de invatare cat mai multe si mai diverse;
  • Poti veni cu idei si sa fii oricat de curios, ne place sa discutam variante de comunicare in echipa;
  • Poti vedea cum este sa lucrezi in domeniul cu ce mai sanatoasa si constanta crestere.

Iata cum vei contribui la reusitele echipei noastre si care vor fi atributiile tale:

  • Oferirea de suport in dezvoltarea, gestionarea, analizarea, monitorizarea campaniilor de marketing digital (lead collection) astfel incat sa intalneasca obiectivele de business ale diviziei de Mental Health;
  • Coordonarea realizarii de landing pages pentru campaniile de lead collection;
  • Creare de content pentru Social Media;
  • Oferirea de suport, alaturi de echipa web, in dezvoltarile site-ului astfel incat sa fie in permanenta aliniat la nevoile business-ului;
  • Realizarea de prezentari atractive pentru serviciile B2B si B2C de Mental Health, dezvoltand atat continutul cat si aspectul profesional si grafic al prezentarilor; in acest scop, colaborarea cu echipa de vanzari pentru obtinerea de informatii sau cu echipa de management/psihoterapeuti pentru asistarea in pregatirea prezentarilor si discursurilor pentru evenimente externe;
  • Realizarea sau coordonarea realizarii de materiale de promovare a vanzarilor (B2B), precum rapoarte, brosuri, flyere, clipuri video, materiale vizuale si signalistici pentru clinici etc;
  • Oferirea de suport in realizarea de materiale de comunicare (B2C) precum articole si interviuri cu psihoterapeuti sau alte materiale de presa, materiale vizuale, sedinte foto-video etc; precum și suport în organizarea de evenimente B2C sau B2B;
  • Gestionarea relatiilor cu agentiile partenere (ATL, media, PR), precum si cu clientii interni;
  • Gestionarea proiectelor on time si on budget; monitorizarea bugetelor alocate de Brand Manager pentru activitatile de care te ocupi;
  • Evaluari si raportari: monitorizarea și asigurarea execuției de succes a tacticilor si campaniilor.

Te rugam sa ai in vedere ca vor fi contactati doar candidatii eligibili / care corespund criteriilor de eligibilitate.

Povestile de succes au intotdeauna in spate oameni pasionati de a construi, iar alaturi de noi sunt cei mai buni. Intr-o lume dinamica si intr-o continua schimbare, daca printre valorile tale se numara invatarea continua, grija, integritatea si capacitatea de a munci pentru un scop comun, atunci aici vei gasi inspiratia sa construiesti alaturi de noi un sistem medical performant si uman, cu impact in viata oamenilor.

Reteaua de sanatate REGINA MARIA este lider in calitatea serviciilor medicale din Romania, fiind singurul operator care detine trei spitale cu acreditari internationale. Prin cele 14 acreditari detinute, REGINA MARIA demonstreaza constant angajamentul sau pentru excelenta medicala si siguranta ingrijirii pacientilor.

Totodata, REGINA MARIA a inovat si segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansand in premiera in Romania conceptul de abonamente corporate, in urma cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat si pachete medicale specializate pentru IMM si persoane fizice, gestionand in prezent un portofoliu de peste 740.000 de abonamente. In plus, in ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 200 de milioane de euro in dezvoltarea sistemului medical din Romania, prin modernizarea sau deschiderea de noi locatii, achizitia de aparatura performanta si pregatirea echipelor medicale.

REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din Romania care a preluat in totalitate si a integrat cu succes peste 35 de alti jucatori de pe piata, avand o prezenta nationala, in toate judetele tarii, printr-o retea de peste 500 de clinici proprii si partenere. Compania reuneste peste 8.000 de angajati si colaboratori si ofera servicii complete de spitalizare si chirurgie, maternitate, policlinica, imagistica, laborator si stocare de celule stem, unui numar de peste 5.8 milioane de pacienti.

Publicat 5 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 5 Iul. 2024