Gratis

Corporate Account Manager (Broker in asigurari)

SC VIVA BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL

Candidatul Ideal

Iti doresti sa lucrezi intr-un mediu dinamic in care performanta este recunoscuta si remunerata corespunzator? Vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara de profesionisti dedicati in intregime clientilor sai si orientati catre rezultate si crestere profitabila? Alatura-te echipei noastre!

-Experienta in asigurari reprenzinta un avantaj
-Bune abilitati de vanzare, negociere si comunicare interpersonala
-Atitudine orientata spre client, obiective si rezultate
-Munca in echipa
-Responsabilitate, adaptabilitate, flexibilitate, creativitate
-Cunostinte Microsoft Office Constituie avantaj cunoasterea limbii engleza

Descrierea jobului

- Gestionarea portofoliului existent de clienti, Intocmirea ofertelor de asigurare, Emiterea politelor de asigurare
- Identificarea oportunitatilor in piata si ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀atragerea de noi clienti
-Promovarea produselor de asigurare
- Relationare, negocierea cu asiguratorii si clientii
- Nu implica munca de teren

Ce oferim:
- Salariu motivant si pachet de beneficii atractiv
- Traininguri de specialitate
- Un mediu de lucru in care profesionalismul, increderea si colaborarea asigura premisele implementarii ideilor tale de dezvoltare si imbunatatire a divereselor arii de activitate ale companiei;
- O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai;

Ne ocupam de asigurari de mai bine de 15 ani si o facem cum trebuie - cu oameni foarte buni si instrumente de lucru moderne.
Dincolo de serviciile de brokeraj (asigurari bunuri, raspunderi civile, auto, rca, etc cat si asigurari de viata), oferim consultanta in asigurari B2B si asistenta in caz de daune.
Ne-au placut intotdeauna proiectele complexe si credem ca doar iesind din zona de confort poti creste. Noi am crescut oferind solutii de asigurari clientilor nostri.
In 2011 ne-am dat seama ca am putea face mai mult, asa ca am infiintat Viva Broker cu care, intr-o perioada scurta de timp, am ajuns sa lucram cu un numar mare de companii multinationale si nationale de renume, din cele mai diverse ramuri industriale, dar si cu clienti persoane fizice.
Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024