Gratis

Coordonator Transport - Sisteme Fotovoltaice

Alfa Energetic ESCO

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are experiență în gestionarea transportului, atât cu flota proprie, cât și cu flota externă (bursa de marfă). Este o persoană organizată, cu abilități excelente de coordonare a echipelor de montaj, și este capabil să gestioneze eficient alocarea resurselor. Cunoașterea detaliilor tehnice despre kiturile fotovoltaice, carporturi și pompe de căldură reprezintă un avantaj. Atenția la detalii și capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan sunt esențiale pentru această poziție.
Cerințe:
Experiență în coordonarea transportului, preferabil în domeniul logisticii sau echipamentelor tehnice.
Cunoștințe de operare cu flota proprie și bursa de marfă.
Abilități excelente de organizare și coordonare a echipelor de montaj.
Experiență în verificarea și confirmarea devizelor de materiale pentru proiecte tehnice.
Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan și de a prioritiza eficient.
Abilități bune de comunicare și negociere cu echipa și subcontractorii.
Disponibilitate pentru deplasări ocazionale.

Descrierea jobului

Coordonarea transportului cu flota proprie: Gestionarea eficientă a transporturilor pentru a asigura livrarea la timp a echipamentelor și materialelor necesare.
︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Alocarea montajelor către echipele de montaj: Organizarea și alocarea resurselor pentru montajul sistemelor fotovoltaice, carporturilor și pompelor de căldură.
Gestionarea flotelor externe (bursa de marfă): Asigurarea colaborării cu parteneri externi pentru transportul suplimentar, în funcție de necesități.
Verificarea și confirmarea devizelor de materiale: Verificarea devizelor pentru kituri fotovoltaice, carporturi și pompe de căldură, asigurând conformitatea acestora.
Coordonarea echipelor de montaj: Gestionarea echipelor interne și terțe, asigurându-se că montajele sunt finalizate la timp și la standardele stabilite.
Optimizarea rutelor de transport și gestionarea eficientă a resurselor logistice.

Alfa Energetic ESCO este un furnizor independent de soluții energetice integrate, specializat în vânzarea de sisteme fotovoltaice și oferirea de servicii de management energetic, audit energetic, și soluții de compensare a energiei reactive, adresându-se atât industriei, cât și persoanelor fizice.

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024