Gratis

Coordonator transport marfa / dispecer expeditor

CONFIDENTIAL - 2 poziții

Candidatul Ideal

Avem două posturi disponibile în departamentul nostru de logistică. Care ți se potrivește mai bine? Dispecer transport sau coordonator transport? Aplică să discutăm/identificăm împreună:

Cerinte:
  • Experiență anterioară în domeniul transporturilor sau logisticii, de preferat intr-o firma de transport sau casa de expeditii.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Cunoștințe de operare a sistemelor si site-ruilor specifice transporturilor.
  • Cunoștințe de limba engleză.

Descrierea jobului

În calitate de Dispecer Transport, vei:
  • Identifica și atrage clienți noi pentru serviciile de transport marfă. Negocia și încheia ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀contracte cu transportatorii și clienții.
  • Menține o comunicare constantă cu șoferii și clienții pentru a rezolva orice problemă apărută în timpul transportului.

În calitate de Coordonator Transport, vei:
  • Planifica și coordona rutele șoferilor pentru a asigura livrări eficiente și la timp.
  • Verifica starea tehnică a vehiculelor și programa acestora pentru întreținere și reparații.
  • Supraveghea respectarea regulamentelor de transport și a standardelor de siguranță.
  • Colabora strâns cu dispecerii și șoferii pentru a rezolva orice probleme operaționale.
  • Identifica și atrage clienți noi pentru serviciile de transport marfă.
Cine suntem noi:
Firma cu domeniu principal de activitate transport rutier de marfuri si expeditii, atât pentru mărfurile generale cât și pentru cele periculoase.
Publicat 22 Iul. 2024 Reactualizat 19 Aug. 2024 Expiră 21 Aug. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.