Gratis

Coordonator Pick-Up Point

DELIVERY SOLUTIONS

Descrierea jobului

Ce ar trebui sa ai?

  • Studii medii sau superioare (de preferat în domeniul logisticii, managementului sau relațiilor cu clienții).
  • Experiență anterioară în logistică, curierat sau servicii clienți, minim 1-2 ani.
  • Utilizarea eficientă a software-ului de urmărire a coletelor și a sistemelor de gestionare a comenzilor.
  • Comunicare excelentă și abilități de interacțiune cu multiple părți (curieri, pick-up points, call-center).
  • Capacitatea de a rezolva probleme într-un mod eficient și rapid.
  • Disponibilitate la deplasari (60% din timp);
  • Permis de conducere cat. B.

Ce ar trebui sa faci?

  • Să coordonezi activitățile la pick-up points și să menții comunicarea constantă cu personalul punctelor de ridicare (magazin, frizerie, pizzerie, pet shop, bancă etc.) pentru a asigura disponibilitatea coletelor;
  • Să verifici ca toate coletele livrate de curier să fie recepționate corect și înregistrate în sistemul de urmărire și gestionarea situațiilor în care coletele sunt pierdute, deteriorate sau refuzate, în colaborare cu personalul local;
  • Să colaborezi cu curierii pentru a asigura un flux constant și ordonat al coletelor livrate la pick-up point;
  • Să verifici dacă sunt respectate orele de livrare stabilite și coordonarea eficientă a predării și preluării coletelor de la punctele de lucru;
  • Să colaborezi cu departamentul de call-center pentru a comunica în timp real orice problemă, întârziere sau solicitare;
  • Să gestionezi reclamațiile primite și rezolvarea acestora într-un mod eficient;
  • Să identifici și să raportezi orice probleme operaționale care afectează livrarea/colectarea coletelor (ex. orar de funcționare, probleme tehnice la pick-up point etc.) și escaladarea problemelor nerezolvate la superiorii direcți sau către departamentele relevante;
  • Să urmărești și să monitorizezi în timp real statusul coletelor la nivelul pick-up points și asigurarea că toate coletele sunt procesate în conformitate cu procedurile companiei;
  • Să identifici și să raportezi coletele nerevendicate sau returnate, și comunicarea acestora către departamentele implicate;
  • Să colaborezi cu toate departamentele implicate pentru a optimiza fluxurile de lucru între curieri, pick-up points și clienți;
  • Să propui soluții pentru a reduce timpul de așteptare al clienților și pentru a îmbunătăți eficiența în procesul de ridicare a coletelor;
  • Să întocmești rapoarte periodice privind activitatea la pick-up points.

Cu ce vine jobul la pachet?

  • Un pachet salarial motivant & beneficii flexibile;
  • Traininguri de specialitate & acces gratiuit in platforme de learning;
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
  • Mediu de lucru placut intr-o companie în continua expansiune.

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.

Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 20 Oct. 2024