Gratis

Coordonator Operational/Productie in Industria Alimentara

EUROSALT MANUFACTURING S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte minime:
- experienta intr-o pozitie similara in industria alimentara, reprezinta avantaj;
- abilitati de lucru in echipa, comunicare si organizare;
- abilitati de lider;
- cunostinte bune de utilizare PC;
- permis de conducere categ. B;
Activitatea se va desfasura in Galati.

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- necesita experienta in domeniul productiei industriei alimentare cat si cunostinte minime de mecanica.

Legat de functiile ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄manageriale, raspunde de:
- coordonarea eficienta a personalului din subordine;
- calitatea pregatirii profesionale a angajatilor din subordine.

Legat de activitatile specifice, raspunde de:
- supravegheaza si coordoneaza procesul pe tot lantul de aprovizionare , productie si livrare cu respectarea parametrilor de calitate si eficienta ;
- asigura incadrarea in normele de consum, de materii prime, materiale, energie si combustibili;
- verifica documentele ce cuprind materialele de consumat in conformitate cu produsele de executat, existenta tuturor materialelor necesare si corectitudinea calitatii / cantitatii necesare in conformitate cu documentatia primita;
- coordoneaza aprovizionarea cu cantitatile de materii prime si materialelor necesare pentru executarea produselor in conformitate cu programul de executie stabilit;
- repartizeaza subordonatilor sarcinile necesare pentru indeplinirea planului de productie .
- urmareste respectarea folosirii eficiente a materialelor pentru incadrarea in normele de consum;
- programeaza modul de incadrare in consum si urmareste timpul de functionare activa a utilajelor pentru a elimina risipa de energie;
- evalueaza consumul si costurile de productie si propune solutii de imbunatatire;
- asigura securitatea in desfasurarea procesului de productie;
- indruma si pregateste personalul din subordine in executarea sarcinilor;
- urmareste respectarea de catre personalul din subordine a fiselor de post si a procedurilor specifice de lucru;
- propune solutii pentru optimizarea echipamentele de productie;
- asigurara si verifica personalul pentru optimizarea activitatii mecano-energetice, electronice si tehnice de intretinere si reparatii;
- recrutarea si asigurarea personalului necesar desfasurarii activitatii de productie specifice (ambalare, etichetare, paletare, depozitare a produselor Eurosalt).
- raporteaza operativ catre seful ierarhic superior a stadiului realizarii programului de productie si propune solutii pentru cresterea eficientei pe intreg fluxul de aprovizionare-productie-livrare.

Compania EuroSalt activează de mai bine de 12 ani în domeniul productiei si ambalării de sare si condimente şi încă de la înfiinţare, ne-am propus să ne impunem pe piaţa românească ca furnizor important de produse performante pentru colaboratorii şi clienţii nostri.
De atunci am evoluat constatnt si astazi ne putem mandri ca suntem unul din liderii in segmentul de sare si cea mai dinamica si activa companie in segmentul de condimente in ultima perioada.
Am devenit tot mai buni şi am îndeplinit dorinţele şi exigenţele clienţilor în ceea ce priveşte raportul calitate-preţ al produselor furnizate, fiind unul din principalii producatorii din industrie.
Publicat 30 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 30 Iul. 2024