Gratis

Coordonator Distributie

SC AGROPAN IMPEX SRL IASI

Candidatul Ideal

  • Experiență pe o poziție de supervisor distribuție directă;
  • Abilități de vânzare, negociere și orientare spre atingerea ︆rezultatelor dorite;
  • Disponibilitate pentru activitatea de teren;
  • Abilitatea de a coordona și conduce echipe;
  • Studii superioare;
  • Permis de conducere – categoria B;
  • Bune abilități de comunicare și relaționare.

Descrierea jobului

· Coordonează, planifică și organizează activitatea agenților de distribuție și prestatorilor de servicii;
· Alocă clienții noi pe traseele existente ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂în baza graficelor de livrare;
· Urmărește încărcarea mașinilor de distribuție și se asigură de respectarea orelor de livrare către client;
· Identifică noi parteneriate cu firme prestatoare de servicii;
· Asigură suport necesar pentru instruirea agenților de distribuție dar și a angajaților firmelor de prestări servicii;
· Urmărește prin aplicațiile existente respectarea rutelor zilnice de către agenții de distribuție;
· Comunică cu echipa de vânzări referitor la alocarea clienților pe rutele stabilite;
· Verifică preluarea de către agenții de distribuție a comenzilor de la clienți și încasarea facturilor restante;
· Verifică zilnic depunerea sumelor încasate la bancomat de către agenții de distribuție;
· Întocmește rapoarte privind analiza rutelor de distribuție;
· Transmite superiorilor feedback din piață cu privire la calitatea produselor și gestionează reclamațiile apărute cu
privire la intărzierile apărute sau comportament necorespunzător din partea agentului.

Beneficii:
· Salariul motivant la nivelul pieței
· Bonusuri de performanță
· Prime de sărbători
· Tichete de masă
· Cursuri de dezvoltare profesională

Suntem producători de produse de panificație și zilnic facem ce știm noi să facem cel mai bine de 100 de ani: pâine pentru azi și pentru mâine.
Lucrăm alături de 250 de oameni harnici, suntem prezenți cu produsele noastre în peste 2.000 de magazine de proximitate și lucrăm cu principalele supermarketuri din zona Moldovei.
Dacă vrei să fii întâmpinat cu respect în fiecare zi de o echipă determinată și motivată, colegi pasionați de ceea ce fac și vrei dezvoltare profesională continuă, te așteptăm în echipa noastră!
Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024