Gratis

Coordonator/Dispecer Transport Marfa

CLM TRANS SRL

Candidatul Ideal

CLM Trans SRL din Galati, firmă de transport internațional specializată în transportul produselor alimentare lichide cu cisterne, cu peste 100 ︇︎︌︁︃︍︌︍​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de camioane și peste 200 de angajați, își extinde echipa! Căutăm un Dispecer/Coordonator Transport Marfa dedicat și motivat pentru a se alătura echipei noastre.

Cerințe:
- Cunoștințe a cel putin unei limbi straine ( engleza / franceza / germana )
- Abilități avansate de operare PC, inclusiv pachetul MS Office (Excel, Word) și Google Maps.
- Capacitatea de a lucra sub presiune și într-un mediu dinamic.
- Abilități excelente de comunicare și organizare.
- Experiență anterioară în dispecerat sau logistică constituie un avantaj, dar nu este obligatorie (oferim școlarizare).
- Cunoașterea legislației internaționale în transporturi reprezintă un plus.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Coordonarea și programarea activităților de transport internațional.
- Comunicare eficientă cu șoferii, clienții și alți ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀parteneri pentru a ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀asigura livrarea la timp a mărfurilor.
- Monitorizarea și urmărirea transporturilor, gestionând eventualele probleme sau întârzieri.
- Asigurarea respectării reglementărilor internaționale de transport și a politicilor companiei.
- Optimizarea rutelor și resurselor pentru a maximiza eficiența și a minimiza costurile.

Oferim:
- Venit net alcatuit din salariu +bonus între 3.500 - 7.000 RON.
- Program de lucru: 8:30 - 18:00, cu disponibilitate la telefon după program.
- Posibilitatea de dezvoltare profesională într-un mediu dinamic și provocator.
- Un mediu de lucru bazat pe respect și integritate, într-o companie de top în industria transportului internațional.

Dacă ești o persoană organizată, comunicativă și dornică să învețe lucruri noi, te așteptăm să te alături echipei noastre!

Aplică acum trimițând un CV actualizat și haide să discutăm despre cum putem lucra împreună

CLM Trans SRL din Galati, firmă de transport internațional specializată în transportul produselor alimentare lichide cu cisterne, cu peste 100 de camioane și peste 200 de angajati
Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 15 Nov. 2024