Gratis

Coordonator Curierat

ALTEX LOGISTIC & DISTRIBUTION
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Cunostinte legislatie rutiera;
  • Permis auto categoria B;
  • Experienta in operarea in diferite sisteme informatice;
  • Atentie la detalii;
  • Foarte bune ︁︆︋︂︌︉︍︇​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎abilitati de comunicare;
  • Capacitatea de a rezolva sarcini de lucru in timpul alocat;
  • Corectitudine si flexibilitate la schimbari;
  • Asumarea responsabilitatii;
  • Fara antecedente grave privind circulatia pe drumurile publice (consum bauturi alcoolice, accidente grave de circulatie);

Descrierea jobului

  • Realizeaza planificarea rutelor de livrare cu scopul de a maximiza eficienta livrarilor si de a asigura un grad optim ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de incarcare pentru realizarea indicatorilor de performanta;
  • Monitorizeaza in timp real livrarile, ia decizii si masuri adecvate pentru a rezolva potentialele problemele acolo unde este cazul;
  • Coordoneaza activitatea personalului din subordine, ii informeaza asupra sarcinilor din ziua respectiva, a programului zilnic, solicita si primeste raportul zilnic de activitate de la acestia la finalul zilei;
  • Aloca pentru livrare numai acele transporturi care respecta limitele maxime admise de greutate si gabarit pentru circulatia pe drumurile publice pe tot traseul;
  • Cunoaste si respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern de marfuri;
  • Raspunde de respectarea standardelor de calitate precum si a procedurilor de lucru ale companiei;
  • Raspunde de obiectele de inventar, de marfurile depozitate si transportate de catre echipajele de livrari la domiciliu;
  • Gestioneaza si raspunde de acuratetea stocului si de integritatea produselor aflate in depozitul de transport gratuit;
  • Verificarea incasarilor zilnice si raportarea discrepantelor;
  • Pastreaza in stare corespunzatoare toate documentele aflate in posesia sa;
  • Utilizeaza echipamentele si softurile informatice specifice activitatii de livrare;

ALTEX LOGISTIC & DISTRIBUTION SRL face parte din grupul de firme ALTEX - lider de piața pe segmentul de electronice, electrocasnice, IT&C si multimedia din Romania si ofera servicii de logistica si transport de inalt nivel calitativ.

Altex Romania reprezinta poate cel mai bun exemplu de antreprenoriat de succes din tara noastra. In peste 25 de ani de provocari si adaptari la schimbarile mediului de afaceri, Altex a trecut de la un business local de import de televizoare la liderul pietei romanesti de retail. Cum? Avand mereu o relatie buna cu clientul si adaptand infrastructura, astfel incat sa corespunda exigentelor retailului romanesc.
Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024