Gratis

COORDONATOR ACTIVITATE FACTORING

PATRIA BANK S.A.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:

• Minim 5 ani experienta in institutii financiare (bancare sau non-bancare), din care cel putin 2 ani experienta in vanzarea/analiza/administrarea facilitatilor de factoring;
• Experienta anterioara ca relationship manager/analist financiar sau risc persoane juridice/administare portofoliu clienti persoane juridice sau in alte pozitii ce presupun vanzarea/administrarea/analiza credite persoane juridice;
• Abilitati de comunicare, orientare catre client; organizare; viteza de reactie; orientare catre rezultat etc.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
• Dezvolta si implementeaza produse si servicii de factoring pentru clientii care corespund cerintelor specifice segmentelor de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄piata vizate, cu respectarea reglementarilor interne si a cerintelor de conformitate;
• Implementeaza/actualizeaza reglementari interne privitoare la produsele de factoring si asigura administrarea lor, cu respectarea cerintelor de conformitate.;
• Identifica oportunitati si sectoare de evitat pentru factoring;
• Analizeaza propunerile fortei de vanzare, identifica structuri optime de creditare si contribuie la realizarea ofertelor indicative;
• Asigura intocmirea aplicatiilor de factoring;
• Asigura administrarea tranzactiilor de factoring (contractare, verificare conditii preliminare, verificarea documentatiei pentru trageri, initierea disbursarilor, urmarirea scadentelor si a incasarilor, alocarea platilor, etc.) si monitorizarea portofoliului de tranzactii;
• Indruma si acorda asistenta de specialitate pentru aplicarea unitara de catre unitatile teritoriale a procedurilor si normelor de lucru ce reglementeaza activitatea factoring;

Grupul Patria Bank are drept acționar majoritar Fondul de Investiții Emerging Europe Accession Fund (EEAF) ai cărui principali investitori sunt instituții importante și de renume precum BERD (Banca Europeană de Reconstrucție și Dezvoltare), FEI (Fondul European de Investiții) și alte instituții importante la nivel european.

Banca Patria oferă produse și servicii tuturor românilor prin cele patru divizii specializate: Persoane Fizice, Afaceri Mici (microîntreprinderi), IMM și Afaceri Agro.

Activitatea Patria Bank este inspirată de oameni în general și de românii responsabili și muncitori în particular.

Punem integritatea și etica profesională înainte de orice și credem că succesul poate fi atins doar printr-o abordare bazată pe responsabilitate, flexibilitate și disponibilitatea de a vedea oamenii înaintea hârtiilor.

Avem un set de valori care ne definesc activitatea și care transmit publicului larg și partenerilor comportamentul așteptat de la noi: - APROPIERE UMANĂ - FLEXIBILITATE - RESPONSABILITATE PROFESIONALĂ - INIȚIATIVĂ - IMPLICARE
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024