Gratis

Controlor tehnic de calitate

NRG CABLES S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii sau superioare in domeniul tehnic;
  • Experienta in domeniul productiei de cabluri electrice reprezinta avantaj;
  • Dovada de consecventa, acuratete, meticulozitate, abilitati de invatare rapida;
  • Disponibilitate pentru program in schimburi 12 ore/schimb;
  • Flexibilitate si adaptabilitate la mediu de lucru dinamic;

Descrierea jobului

* Efectuează inspecţii, încercări în vederea determinării calităţii produselor, respectând planurile de control, instructiunile tehnologice de lucru, standardele de produs;
︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈* Evaluează la recepţie dacă produsele primite corespund condiţiilor tehnice convenite;
* Conform declaraţiilor de calitate, verifică calitativ şi cantitativ materiile prime şi materialele recepţionate, prelevează probe pentru verificarea conformităţii lotului receptionat;
* Identifică şi înregistrează orice neconformitate referitoare la produse, procese şi la sistemul calităţii;
* Restituie pentru reprelucrare sau reparare produsele care nu corespund specificaţiilor tehnice şi urmăreşte scoaterea lor din fluxul de fabricaţie;
* Controlează tratarea produsului neconform, până când deficienţa sau starea necorespunzătoarea a fost corectată.

Locatia jobului: localitatea Acatari, judet Mures
Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024