Gratis

CONTROLOR FINANCIAR

RAP CONFECTIONERY SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui profesionist dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Controlor Financiar. Candidatul ideal va avea un rol esențial în monitorizarea și analizarea performanței financiare a companiei, asigurându-se că resursele financiare sunt gestionate eficient și responsabil.

Descrierea jobului

OBIECTIVUL POSTULUI:

Elaborarea și punerea în aplicare a rapoartelor financiare, în vederea îmbunătățirii controlului preventiv,mentinerii / cresterii profitabilitatii și ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀atingerii obiectivelor societății.

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI
  • Intocmirea lunara a rapoartelor financiare, transmiterea si prezentarea lor către managementul organizartiei: P&L, Cash-Flow, Working Capital, Indicatori financiari
  • Raportarea lunara a variațiilor față de buget: costurile directe pentru fiecare linie de productie și costuri indirecte, pentru fiecare departament implicat
  • Efectuarea corecta si la timp a costurilor de producție la nivel de articol si client, calculul preturilor de transfer
  • Asigura managementul si controlul variatiilor de cost vs buget si vs contracte in derulare cu clientii societatii
  • Analiza si detalierea abaterilor de consum si cost, aferente productiei si semifabricatelor realizate in luna
  • Pregătirea tuturor provizioanelor necesare pentru un rezultat precis al lunii
  • Monitorizarea investițiilor; întocmirea raportului CAPEX
  • Asigurarea unei raportări corecte și la timp, asupra profitabilitatii, prin analiza constanta a preturilor, discount-urilor, costurilor de productie, furnizarea de analize la solicitări ad-hoc.
  • Oferă sprijin și participă la procesul de elaborare a bugetului si forecast-urilor din an ; stabilirea acestuia împreună cu responsabilul de centru de cost pentru fiecare departament
  • Identificarea problemelor si oportunitatilor asupra resurselor financiare
  • Oferă îndrumare și sprijin economic conducerii societății
  • Garantează respectarea strictă a politicilor și procedurilor interne.

OBSERVATII GENERALE
  • Cunoștințe: Cunostinte solide financiar-contabile [avantaj in domeniul productiei], pachet MS Office si navigare in ERP [XRP constituie un avantaj], engleza nivel avansat [scris/vorbit]
  • Competențe: Gândire analitică, Capacitate de comunicare si initiativa, Managementul proceselor,Lucru în echipă, Agilitate organizatorică, Atentie distributiva, Personalitate integra, Obiectivitate

Experiență: 2 - 5 ani de experiență în domeniu

Beneficii:
  • Tichete de masa 30 lei/zi lucrata
  • Prima de Paste si de Craciun
  • 24 zile CO pe an;
  • Ratie de produse, lunar
  • Optional asigurare medicala Medlife, dupa 3 luni vechime (c/v 10 lei/luna)
  • Prima anuala in functie de performanta si obiective
  • Masina de serviciu
  • Laptop
  • Telefon

Producând încă din 2009 pentru Kandia, Auchan și Metro, și livrând produse în toată Europa (România, Belgia, Olanda, Suedia, Marea Britanie, Polonia, Bulgaria, Germania și Grecia), Rap Confectionery reușește să-și mențină parteneriatele cu firmele de mai sus datorită standardelor de calitate înalte sub care își desfășoară activitatea.

Companie

Suntem specializați în producția unei game largi de produse alimentare și întotdeauna la zi cu cele mai noi soluții tehnologice.

Misiune

Dezvoltăm soluții inovative și personalizate de producție pentru clienții ce-și doresc să se dezvolte la potențial maxim.

Viziune

Scopul nostru este să devenim producătorul și partenerul preferat pentru producția de produse alimentare.

Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024