Gratis

CONTROLOR CALITATE

PLAMETCO S.R.L.

Candidatul Ideal

Dacă îţi doreşti să faci parte din echipa noastră în calitate de CONTROLOR CALITATE - eşti o persoană energică şi îndemânatică, atentă la detalii şi motivată, ai ajuns la anunţul potrivit!

Dacă ai experiență în domeniu și îndeplinești cerințele de mai jos,lasă-ne datele de contact mai jos pentru a ne cunoaște!

Cerințele postului:
  • Studii tehnice;
  • Experiență pe un post similar în producție consituie avantaj;
  • Cunoștințe temeinice de citire desen tehnic;
  • Cunoștințe minime de operare PC (Windows, Office);
  • Atitudine constructivă, proactivă și cu dorință de colaborare pe termen lung
  • Seriozitate, responsabilitate, corectitudine, atentie la detalii, capacitatea de a învăța repede și de a lucra în echipă..

Descrierea jobului

  • Analizează permanent documentația tehnică, împreună cu departamentul Producție și cu Inginerul Proiectant alocat proiectului;
  • Verifică și avizează piesa etalon;
  • Controlează periodic reperele de pe flux pentru a se asigura că sunt respectate cerințele din desen, respectiv tehnologia de fabricație;
  • Controlează prin sondaj produsele pe tot parcursul fluxului de producție și completează întreaga gamă de fișe de măsurători, conform prevederilor documentelor din sistemul integrat de management împlementat de organizație;
  • Execută măsurători conform desenelor cu EMM-uri și înregistrează rezultatele măsurătorilor în Fișa de măsurători;
  • Gestionează și menține în bună stare întreaga gamă de EMM-uri.
  • Execută controlul de calitate de final și în zona de produse finite;
  • Întocmește rapoarte de neconformitate (RNC) pentru defectele de calitate depistate în timpul controalelor efectuate;
  • Participă la ședințele de analiză a cauzelor neconformităților și propune măsuri tehnice de îmbunătățire a calității produsului, alături de responsabilii de proces din departamentul de Producție si Tehnic;
Pentru a-ţi răsplăti munca depusă, noi îţi oferim:
  • Salariu motivant în funcție de calificări și performanță
  • Tichete de masă de 40 lei/zi
  • Decont transport (abonament RatBv sau alte rute)
  • Bonusuri de performanță
  • Spor pentru vechimea în firmă
  • Diverse prime (primă de lucru neîntrerupt, de zi de naștere, de Paște și Crăciun)
  • Tichete cadou de Paște, Crăciun, 1 Iunie(pentru copiii sub 18 ani)
  • Bonus de recomandare a unui candidat
  • Abonament servicii medicale Medlife
  • Asigurare de viata Metropolitan

Descrierea companiei

Cine suntem?

Înfiintată în anul 1993 la Brașov, PLAMETCO SRL este o companie specializată în producția de mobilier metalic comercial/școlar, rafturi metalice, accesorii și confecţii metalice ușoare.

În calitate de producator pe piața confecțiilor metalice, oamenii care lucrează în cadrul companiei noastre reprezintă un factor important în succesul de până acum, contribuind activ la proiectarea și fabricarea produselor destinate clienților noștri.

Cu o experiență de peste 30 de ani în câmpul muncii, am consolidat o echipă de peste 95 de persoane cu care avem în comun perseverența, spiritul de echipă și priceperea de a livra cele mai calitative produse.

Pentru mai multe informatii despre noi puteti accesa site-ul companiei www.plametco.ro

CV-urile se pot depune prin aplicarea la acest anunț sau trimite pe adresa de mail resurse.umane@plametco.ro

Așteptăm cu interes să ne cunoaștem!

Publicat 13 Iun. 2024 Reactualizat 30 Iun. 2024 Expiră 13 Iul. 2024