Gratis

CONTENT MODERATOR (BACK OFFICE - LIMBA ROMANA/ON-SITE)

Ascensos Contact Centres Romania SRL
20 poziții

Candidatul Ideal

Revizorii/moderatorii de conținut sunt responsabili de gestionarea zilnică a conținutului aplicațiilor sau al internetului, asigurând o experiență de calitate pentru milioane de utilizatori de aplicații sau de internet. Moderatorii au oportunitatea de a avea un impact semnificativ și direct asupra calității rețelelor sociale și a produselor publicitare. Munca include depistarea și monitorizarea site-urilor de social media sau a aplicațiilor în ceea ce privește conținutul abuziv, violent, fals cu rea intenție sau alt conținut inadecvat, asigurând o experiență sigură pentru utilizatori și comunități. Revizorii de conținut sunt responsabili pentru un nivel optim de calitate și productivitate prin luarea de decizii cu privire la conținut pe baza orientărilor și politicilor. Munca poate include, de asemenea, procese back-end care să includă procesarea feedback-ului global al utilizatorilor platformei și răspunsul la utilizatori în conformitate cu politicile stabilite. Necesită un profesionist energic, cu unele aptitudini tehnice și o mare atenție la detalii. Este necesară experiență în domeniul social media și al publicității, precum și în ceea ce privește navigarea online pe site-uri web.

Descrierea jobului

  • Responsabil pentru evaluarea conținutului publicitar în conformitate cu politica.
  • Navigarea vizuală și revizuirea imaginilor și a conținutului bazat pe ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃text prin intermediul aplicațiilor dezvoltate intern sau al instrumentelor clienților, după caz.
  • Examinarea conținutului, care poate include unități publicitare, aplicații sau pagini web și înregistrarea constatărilor și opiniilor utilizând instrumente bazate pe web și sisteme de flux de lucru.
  • Procesează feedback-ul global al utilizatorilor în conformitate cu procedurile stabilite.
  • Răspunde utilizatorilor în conformitate cu orientările clientului. Poate include gestionarea cererilor vânzătorilor prin canale de comunicare (e-mail, chat, social media) pentru a rezolva problemele cu care se confruntă pe diverse piețe
  • Etichetați zonele și adăugați observații în conformitate cu procesul
  • Pregătirea rapoartelor de feedback utilizând instrumentele disponibile

Pentru a fi eligibil pentru acest job, este obligatoriu sa:
- Ai diploma de bacalureat
- Nivelul de limba romana scris, cat si vorbit, sa fie la nivel NATIV
- Rapiditatea de scriere la tastatura sa fie de cel putin 40 de cuvinte pe minut.
- Nivel engleza mediu pentru training si notite interne.

PROGRAM 24/7 - luni-vineri
LUCRUL SE FACE DE LA BIROU - Piata muncii, Strada Frunzei, nr. 26.
DATA DE START: 15 IULIE

Beneficii
Salariu atractiv
Tichete de masă - 35 RON/net
Asigurare medicală după 3 luni.
Oportunități de a avansa în carieră alături de noi (peste 90% din avansări și promovări provin din grupul nostru de talente dezvoltate intern).
Acces la Learning & Development Talent SPA.
O zi de concediu suplimentară pentru ziua dvs. de naștere și o zi de plapumă pentru a vă relaxa!
Zile de concediu care cresc odată cu vechimea dumneavoastră în cadrul companiei.
Petrecere anuală "Archie Star Awards".
Premiile "Angajatul lunii".
Un mediu de lucru divers și incluziv.
Spații de birouri moderne, de ultimă generație, în centrul Bucureștiului.

Ascensos is an award-winning omnichannel contact center dedicated to bringing a fresh approach to retail customer care. We believe that all customers deserve an exceptional customer experience. And that's what we deliver. We help brands, and their customers stay in love.

Whether it's clients or colleagues, delivering with a personal touch is truly important to us. We work with a diverse range of well-known retail brands, across many sectors, including Wickes, ALDI, B&Q, DFS, Sofology, Ann Summers and Big Bus Tours.

Customer service careers can be extremely rewarding, and the Ascensos culture is a huge part of what makes us the employer of choice for so many.

With operations in the UK, Romania, Turkey and South Africa, we are fully invested in empowering our colleagues to thrive because we are committed to our teams' success.

We're proud of our team and are always looking for new members with similar talent and enthusiasm to deliver award-winning customer service.

Looking forward to having you in #theAteam!

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024